MÁV: Vasárnaptól téli menetrend

2015. december 12. 11:40

Új menetrend lép életbe a MÁV-Startnál, a 2016. december 10-ig érvényben lévő közlekedési rend szerint egyebek mellett óránként közlekednek InterCity vonatok Győrbe, Budapestről pedig fél órával csökken az utazási idő Linz, Salzburg és München felé.

Téli menetrend a Volánnál

2015. december 11. 13:20

A Volán jövő évi menetrendje december 13-án lép hatályba, és 2016. december 10-ig marad érvényben, a társaságok 381 új járatot indítanak, 284-et leállítanak és vasúti kiegészítő buszjáratokat indítanak.

Így adózunk jövőre

2015. december 10. 16:20

Mintegy 4,5 millió embert érint, hogy 2016-tól a személyi jövedelemadó általános mértéke 16 százalékról 15 százalékra csökken. A következő év az adózásban egyet jelent az egyszerűsítéssel és az adócsökkentéssel a Nemzetgazdasági Minisztérium szerint.

Kamatot vált a Diákhitel

2015. december 10. 14:40

Néhány hét múlva kamatot vált a Diákhitel, a Diákhitel Központ azt reméli, hogy csökkenni fog a kamatszint - jelentette ki a szervezet marketing és kommunikációs igazgatója az M1 műsorában.

Régi-új elnök a polgárőr-szövetség élén

2015. december 9. 16:20

Újabb öt évre szavazott egyhangúlag bizalmat az Országos Polgárőr Szövetség küldöttgyűlése Túrós András jelenlegi elnöknek november 28-án. Az OPSZ vezetőjét a jövőbeni tervekről és a személyi változásokról kérdeztük.

9 ezer milliárd forint

2015. december 9. 11:40

Magyarország már csaknem teljes egészében felhasználta az előző hét éves uniós költségvetési ciklusban rendelkezésére álló több mint 9 ezer milliárd forintos keretet - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára.

Nem kérnek Pallasz Athénéből

2015. december 8. 16:20

Már több mint ezren csatlakoztak egy internetes petícióhoz, hogy így tiltakozzanak az összevonás előtt álló kecskeméti és szolnoki főiskola új elnevezése – Pallasz Athéné Egyetem – ellen.

Még egy hétig lehet idén Diákhitelt igényelni

2015. december 9. 10:20

Még egy hétig lehet idén Diákhitelt igényelni, december 15-éig tart az utolsó igénylési időszak - közölte a Diákhitel Központ Zrt. az MTI-vel. A szabad felhasználású Diákhitel 1-hez rekord alacsony, 4,9 százalékos kamattal juthatnak a hallgatók, képzési formától függetlenül. A 2 százalékos kamatú Diákhitel 2-t pedig kizárólag önköltséges képzésben részt vevők kérhetik, képzési díjuk kiegyenlítésére.

December 21-ig lehet bejelentkezni az evába

2015. december 15. 11:40

Az újonnan bejelentkező adózók december 21-éig választhatják 2016-ra az egyszerűsített vállalkozói adót (eva) - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel. Az eváról szóló törvény hatálya alá bejelentkezni, illetve az alól kijelentkezni az egyéni vállalkozók a 15T103-as, a társas vállalkozók pedig a 15T203 számú adatbejelentő lapon tudnak a NAV adóigazgatóságain.

Félegyháza és térsége felkészült az uniós pályázatokra

2015. december 7. 14:00

Több mint 12 ezer milliárd forintos uniós forrást fordíthat fejlesztésekre Magyarország a 2014-2020-as időszakban. Ebből az összegből Bács-Kiskun megye 63 milliárd forint közvetlen támogatásra jogosult. A térség polgármestereinek és vállalkozóinak arról tartottak tájékoztatót a városházán, hogy elképzeléseik megvalósításához milyen pályázati lehetőségek nyílnak meg. Rákossy Balázs államtitkár a kormány törekvéseiről, Lezsák Sándor országgyűlési képviselő a választókörzet lehetőségeiről, Csányi József polgármester pedig Félegyháza elképzeléseiről adott tájékoztatást a tanácskozás előtt megtartott sajtótájékoztatón.