Fiatal képzőművész növendékek mutatkoztak be

2019. május 11. 07:30

Az elmúlt években már hagyománnyá vált, hogy a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola fotó-videó és grafika-kerámia szakos diákjai egy kiállításon mutatkoznak be. Idén május 8-án, a Móra Ferenc Művelődési Központ aulájába vitték el alkotásaikat a nagyközönségnek a fiatal grafikusok, festők, fotográfusok és keramikusok. A megnyitón Kis-Fekete Vilmos, a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezető-helyettese méltatta a növendékek nemes törekvését, és ajánlotta a tárlatot az érdeklődők figyelmébe. A megnyitó színvonalát a művészeti iskola Vonós Kamaraegyüttese Hegyesi Judit felkészítő tanár közreműködésével emelte.

Legyenek PET-mentes önkormányzatok!

2019. január 26. 07:30

Kis-Szeniczey Kálmán, az LMP Országos Elnökségének kiskunfélegyházi tagja pénteki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az LMP Magyarország Zöld Pártjaként kiemelten fontosnak tartja, hogy a települések a rendelkezésükre álló eszközökkel is fellépjenek azért, hogy az egyre súlyosabb környezeti problémát jelentő műanyaghulladék-termelődésnek gátat szabjanak.

Amit az idei adózásról tudni érdemes

2019. január 2. 16:00

Feltételekkel marad a kedvezményes lakásáfa, nő az alanyi áfa-adómentesség határa, csökken az ESL és UHT tejek áfája. A munkavállalói ösztönző csomagok adózása jelentősen változik, de megmarad a SZÉP kártya kedvezménye. Megszűnik az egészségügyi hozzájárulás, helyette szociális hozzájárulást kell fizetni. A nyugdíjasok jövedelme kedvezményesebben adózik, nő a kétgyermekesek családi adókedvezménye, szélesebb körben válik elérhetővé a kiva. Nő az iparűzési adó mentességének határa, és beindulhat a verseny az önkormányzatok között az adózókért. A céges adóügyekre január 1-től csak a cégkapu használható. A pénzügyi tranzakciós illeték megszűnik minden 20 ezer forintot meg nem haladó lakossági banki átutalásnál.

Magyarországon is kiépül az iskolabusz-hálózat

2018. november 28. 17:30

A Volánbusz Zrt. flottája 115 darab új típusú autóbusszal (100 Credo és 15 MAN Neoplan Tourliner) bővült 10 milliárd forint értékben, az autóbuszok 80 százaléka magyar gyártmány - jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Budapesten, sajtótájékoztatón. Hozzátette: A közösségi közlekedés fejlesztése érdekében a kormány célja a kényelmes, biztonságos, megfizethető, környezetkímélő és magyar autóbuszok közlekedtetése.

Megyei Prima-díjas lett Csontos Piroska

2018. november 24. 06:30

Csontos Piroska kiskunfélegyházi atléta, paralimpikon, ifj. Kunhegyesi Ferenc kiskőrösi festőművész, és Gerhát László kecskeméti zongoraművész, karmester vehette át péntek este a három megyei Prima-díjat a Four Points by Sheraton Hotel dísztermében rendezett exkluzív gálaesten. A negyedik elismerést a közönség szavazatai alapján Zsigóné Kati kecskeméti népi iparművész kapta. Különdíjban részesült Lezsák Sándor lakiteleki költő, drámaíró. Az erkölcsi elismerésen túl a megyei Prima-díjak mellé 1-1 millió, a Közönségdíj mellé pedig félmillió forintnyi pénzjutalom is társul.

Meghalt Kerényi Imre

2018. augusztus 11. 17:00

Hosszú, türelemmel viselt betegség után, életének 75. évében, családja körében elhunyt Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott, Kossuth- és Jászai Mari-díjas rendező, színigazgató, egyetemi tanár, publicista, érdemes és kiváló művész — közölte a Miniszterelnöki Sajtóiroda szombaton. Kerényi Imrét, aki mindvégig aktívan dolgozott, a Miniszterelnökség saját halottjának tekinti.

Elhunyt Szepesi György, a magyar rádiózás legendája

2018. július 25. 11:30

Szerdára virradóra rövid szenvedés után 96 évesen elhunyt Szepesi György – közölte a család a Nemzeti Sporttal. A magyar rádiózás legendája riporterként, tudósítóként, MLSZ-elnökként, valamint sportdiplomataként is fontos szereplője volt a magyar sportéletnek.