Év végéig lehet fizetni a régi húszezresekkel

2017. január 3. 10:15

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2017. december 31-éig meghosszabbította a 2015 előtt kibocsátott 20 ezer forintosok bevonásának határnapját, így a régi címletekkel ez év végéig lehet fizetni - hívta fel a figyelmet az MNB. A jegybank a korábbiaknak megfelelően széleskörű tájékoztató kampánnyal - sajtóközleményekkel, szóróanyagokkal, írásbeli és szóbeli szakértői nyilatkozatokkal - törekszik felhívni a változásra a lakosság figyelmét.

Megkezdték a síkosságmentesítést

2016. december 14. 21:25

A Kiskunfélegyházi Városgazdálkodási Intézmény (KVI) munkatársai megkezdték a kerékpárutak és a város főbb útvonalainak síkosságmentesítését, hogy az esetleges hajnali lefagyást megakadályozzák - tudtuk meg Rádi Rudolf műszaki vezetőtől.

Eltörölhetik az óraátállítást Magyarországon

2016. november 16. 08:30

A gazdasági bizottság egyöntetűen megszavazta a jobbikos javaslatot a nyári időszámítás bevezetéséről. A testület egyik fideszes tagja szerint a kormánypárt és az NFM is a javaslat mellé állt, szerinte nincs akadálya, hogy a jövő héten meg is szavazza a parlament az óraátállítás eltörlését.

Egyházmegyei Ifjúsági Közösségi Nap Kiskunhalason

2016. november 15. 08:15

Ezzel a mottóval rendezték meg november 5-én, Kiskunhalason az Egyházmegyei Ifjúsági Közösségi Napot a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium kollégiumában. A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye negyedik alkalommal szervezte meg ezt a programot, amely sok fiatalt hozott össze 17 településről, de a határon túlról, Szabadkáról is érkeztek érdeklődők.

Villámcsődület Buda Ferenc tiszteletére

2016. november 4. 15:30

A Lakiteleki Népfőiskolán barátai és határon túli fiatalok körében ünnepelhette nyolcvanadik születésnapját Buda Ferenc a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-, József Attila- és Magyar Örökség-díjas költő, műfordító.