Futó-homok félmaratont rendeznek Bugacon

2015. június 19. 19:30

A Kiskunsági Nemzeti Park segítségével negyedik alkalommal tartanak Futó-homok félmaratont június 27-én szombat délelőtt Bugacon. A 21 kilométeres távnak az elmúlt évek során egyre többen vágtak neki. Az embert próbáló élmény és kihívás idén is sok résztvevőt sarkalhat futásra. Részletes versenykiírás: http://www.iusegy.com/oldalak/futoklub/futoklub_2015.html#fhf

Falunapot rendeznek június 20-án Bugacon

2015. június 13. 17:10

Színes programokkal várják a bugaciakat és a környéken élőket a település falunapjára, június 20-án szombaton. A délelőtt folyamán főzőversenyre, strandfocira, emlékkő avatásra, dzsúdó és sakkversenyre és a Langaléta Garabonciások előadására is sor kerül többek között. Délután a falu tortájának ünnepélyes átadása után fellép Bereczki Zoltán, este pedig a Dupla Kávé, a Bugaci Tanyaszínház és utcabál szórakoztatja a nagyérdeműt.

Pódium beszélgetés a bugaci Aranymonostorról

2015. június 9. 10:00

A Nemzeti Fórum Bács- Kiskun Megyei Szervezete és a Kölcsey Kör Kecskeméti Tagozata 19. alkalommal szervez pódium beszélgetést június 10-én szerdán a kecskeméti Piarista Gimnázium dísztermében. A beszélgetés témája: A bugaci Aranymonostor bemutatása- Régészeti szenzációk Bács- Kiskun megyében. Az eseményen Rosta Szabolcs, a kecskeméti Katona József igazgatója, valamint Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke is részt vesz.

Flóring József, Besze Károly és Gyulai János nyerte a fogathajtást

2015. május 19. 18:30

A IX. Abonyi Imre Hajtófesztivált rendezték meg május 16-án a bugaci lovas pályán három kategóriában. A póni kettesfogat az Abonyi Imre Fogathajtó Egyesület tagjának, Flóring Józsefnek a sikerével zárult. Mögötte Vida Filus Milán és Flóring Tünde végzett. A kettesfogat CAN C2 kategóriát Besze Károly, a Jakabszállási Lovas SE tagja nyerte. Másodikként Gnyálin János, harmadik Vida Filus István zárt. A kettesfogat SZLV 2 kategória Gyulai János győzelmével ért véget. Cserna László ezüstérmet, míg Czakó Tibor bronzérmet szerzett.

Benépesül a bugaci lovas pálya

2015. május 15. 16:15

A IX. Abonyi Imre Hajtófesztivált rendezik meg május 16-án szombaton Bugacon. Az eseménynek a bugaci lovas pálya ad otthont, ahol délelőtt és ebéd után amatőr fogathajtó versenyt tekinthetnek meg az érdeklődők. Emellett kézműves programok, póni kocsikázás, gyermeklovasok ügyességi bemutatója és látványos négyes fogat kombinációs verseny várja a nagyérdeműt.

IX. Abonyi Imre fogathajtó fesztivál

2015. május 7. 13:00

Május 16-án, szombaton rendezik meg Bugacon a IX. Abonyi Imre fogathajtó fesztivált. A magyar fogathajtó sport mai sikerei a múltban gyökereznek, a nagy elődök tudására, tapasztalatára épülnek. A fogathajtó sport kihívásai igazi egyéniséget igényeltek, olyanokat, akik energiájukkal, tehetségükkel és fegyelmezettségükkel alkalmassá váltak kiemelkedő, világraszóló eredmények elérésére. Ilyen egyéniség volt Abonyi Imre, a négyesfogathajtás egyik legnagyobb alakja, aki 1966 és 1976 között a világ legjobb versenyzője volt.

Operettgála Bugacpusztán

2015. május 13. 09:00

Egyedülálló Operettgálát szervez Bugac Nagyközség Önkormányzata május 30-án szombaton, 19 órai kezdettel Bugacpusztán. Az est folyamán 60 művész, nagyzenekar, ismert operett és musical énekesek valamint tánckar előadását láthatja a közönség.

Világhírű filmekben a bugaci lovasok

2015. május 1. 09:00

Hamupipőke után most Messala fogatát hajtja a világbajnok, Juhász László. A bugaci lovasok március közepe óta dogoznak Olaszországban a Ben-Hur újraforgatásán. Ifjabb Juhász László néhány napra hazalátogatott, így a forgatás részleteiről is be tudott számolni.

Lengyel siker a bugaci tereprali OB-n

2015. április 27. 17:25

Kiváló versenyt hozott a hazai tereprali országos bajnokság nyitófutama, amit április 24- 26. között Bugacon és térségében rendeztek meg. A viadal a közép-európai zóna trófea futama is volt egyben, így külföldről is érkeztek versenyzők. A rali össztávja 384 kilométert tett ki, aminek az útvonalát Bugac, Bugacpusztaháza és a környező települések külterületi földútjain alakították ki. A Duna Aszfalt Kupa a lengyel Marcin Lukaszewski, Magdalena Duhanik-Persson páros győzelmével ért véget.

Bugacon kezdenek a terepralisok

2015. április 18. 12:25

Új, de mégis nagy múlttal rendelkező helyszín mutatkozik be a hazai tereprali országos bajnokságban: az április 24- 26. között sorra kerülő szezonnyitó házigazdája Bugac és térsége lesz. Mivel a viadal a közép-európai zóna trófea futama is, így nem csupán a magyar mezőny készül intenzíven a Duna Aszfalt Kupára, külföldről is érkeznek versenyzők. A rali össztávja 384 kilométer, aminek az útvonalát Bugac, Bugacpusztaháza és a környező települések külterületi földútjain alakították ki. Bővebb információ: http://www.bugac.hu/index.php?page=hirek&hir_id=1200