Új gabonafajokra van szükség a változó időjárás miatt

2017. június 15. 10:15

Az elmúlt év azonos időszakához képest még látványos változás tapasztalható a mezőgazdasági áraknál, az elmúlt hónapokhoz képest azonban már inkább egy stabilizálódás figyelhető meg a növényi és állati termékek árszintjénél is. A meleg, csapadékszegény időjárás azonban újabb kihívás elé állítja a növénytermesztőket, ami a jövőben erőteljesen ráirányítja a figyelmet a genetikaváltásra, a szárazságtűrő gabonafajok használatára.

Innovatív kaptárral lesz egyszerűbb a méhészkedés

2017. június 7. 08:15

A “Flow Hive” egy viszonylag új találmány, amely megkíméli a gazdákat a fáradságos pergetéstől és a méhészeti munkacsúcsok idejét töredékére csökkenti. Ez nem más, mint egy speciális méhkaptár, amely új fejlesztésű csapos rendszerrel lett ellátva, a csapok pedig a méhsejtek – illetve a keretek alól gyűjti össze- és vezeti le a mézet a kaptáron kívül elhelyezett üvegekbe. A nagy ötlet az elmúlt évtizedben született meg két méhész – Stuart és Cedar Anderson, apa és fia – fejében.

Démász: 100 milliós beruházás Félegyházán

2017. június 4. 11:30

Saját forrásból, 138 millió forintos hálózatfejlesztést hajt végre a Nemzeti Közművekhez tartozó DÉMÁSZ Kiskunfélegyházán. A város növekvő energiaigényének kielégítésére már készülnek az újabb tervek, a fejlesztés további több száz millió forintos beruházással valósulhat meg.

Megpecsételte a jég a gabona sorsát

2017. május 28. 08:15

Komoly károkat okoztak a jégverések a gabonában, országosan viszont nem várható igazán jelentős terméskiesés. A szakértők közepes szezonra számítanak, így rekordtermésről idén szó sem lehet.

Eredményes év, elégedett tulajdonosok

2017. május 11. 17:30

Május 11-én tartotta a BÁCSVÍZ Zrt. évi rendes közgyűlését. A részvényesek egyhangú szavazással fogadták el a társaság 2016. évi beszámolóját, és jóváhagyták az adózott eredmény fejlesztési célra történő tartalékba helyezését.

Átrendeződik a vetésszerkezet

2017. május 11. 10:15

Bár még mindig a kukorica és a napraforgó vezeti a rangsort a tavaszi vetésű növények között, a gazdálkodók idei tervei azt mutatják, hogy kisebbfajta átrendeződés kezdődött a hazai vetésszerkezetben.

Veszélyben az idei méztermés

2017. április 26. 10:15

Az elmúlt napokban sorra jelennek meg a hírek a szokatlan áprilisi havazással kapcsolatban. Most a méztermelők is elmondták, rájuk milyen hatással lehet az áprilisi havazás.