Teher alatt nő a pálma, de már elég a terhekből

2021. január 26. 08:00

Az Integrál Zrt. mintegy 500 főt foglalkoztat Félegyházán és környékén. A koronavírus miatt kialakult helyzetet a kiskereskedelmi lánca elviselte, de a baromfifeldolgozó üzem komoly veszteségekkel zárta az elmúlt évet – mondta el lapunknak dr. Horváth Sándor elnök-vezérigazgató.

Gazda-Tej: Jelentős az értékesítési veszteség, de az üzem zavartalanul működik

2021. január 25. 08:00

– Más gazdasági szereplőkhöz hasonlóan a Gazda-Tej Értékesítési Szövetkezetet is hátrányosan érintették a COVID-járvány miatt bevezetett korlátozások. Új üzem lévén a piac kiépítésére van jelentős hatása, ugyanis valamennyi jelenlegi és leendő üzleti partnerünknek is komoly nehézségei adódtak – mondta el Ván Jenő ügyvezető.

A lóistállóban is hasít a NET

2021. január 23. 10:00

Korszerű gépparkkal gazdagította tanüzemét a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum. A sikeres pályázatoknak köszönhetően számos építmény könnyíti az ott nevelt jószágok gondozását, és az informatikai fejlesztésre is sokat tudtak fordítani.

Bővülő ügyfélkör, erősödő fogyasztás

2021. január 23. 16:00

A tavaly téli időszakhoz képest mind a lakossági, mind az ipari földgázfelhasználás emelkedett az idei fűtési szezonban, ezzel az MVM földgázelosztási területein bő 5 százalékkal nőtt az átadott földgáz mennyisége, amelyet a hideg időjárás, a bővülő ügyfélkör, az új gazdasági beruházások és az otthoni munkavégzés együttesen eredményez.

Fertőtlenítési útmutató állattartó telepeknek

2021. január 18. 12:00

Fertőtlenítési útmutatót állított össze az országos főállatorvos megbízásából a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A kiadvány célja, hogy megkönnyítse az állattartó telepek tulajdonosai számára az állatok egészségének megőrzését a fertőtlenítéshez szükséges lépések számbavételével. A gazdasági haszonállattartó telepek megfelelő fertőtlenítése ugyanis a biztonságos élelmiszer előállítás egyik legfontosabb alapfeltétele, egyúttal a komoly gazdasági kárral járó állatbetegségek megelőzésének kulcsa.

Gondot okozhat a gazdáknak a hómentes fagy

2021. január 21. 08:00

A meteorológiai előrejelzések szerint a következő napokban tovább csökken a hőmérséklet. A kemény fagyok nemcsak minket tehetnek próbára, hanem sok esetben az állat- és növényvilágot, valamint a mezőgazdaságot is.

Brexit – mi változott?

2021. január 15. 16:00

Az Egyesült Királyság 2020. február 1-jén kilépett az Európai Unióból (EU) és 2021. január 1-jén elhagyta az EU vámunióját is, ezért a magyar kereskedők, vállalkozások és állampolgárok is jelentős változásokat tapasztalhatnak a brexit miatt.

Már minden számlát lát az adóhivatal

2021. január 11. 12:00

Mérföldkő az adózásban, hogy az adóhivatal 2021-től már minden számlát lát, az adózókat a koronavírus-járványra is tekintettel szankciómentes időszak segíti a zökkenőmentes átállásra március 31-éig – közölte Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.

Sok lesz az újdonság idén a gazdák életében

2021. január 3. 12:00

Mozgalmas évre számíthatnak idén a gazdálkodók: januártól életbe lépett számos új szabályozás. Meghatározó, hogy az őstermelők és a családi gazdálkodók már az alapoktól újraszabályozott környezetben tevékenykedhetnek, megkezdődik az osztatlan közös tulajdonú területek rendezése, és egyre több beruházás készül el. Az idén az agráröröklés szabályozása, így a generációváltás könnyítése lehet az egyik legfontosabb kormányzati intézkedés.