Meghalt Balázs Fecó

2020. november 27. 14:00 | Koronavírus

69 éves korában meghalt Balázs Fecó, Kossuth- és Liszt-díjas énekes, zenész. A zenészlegendát egy egész ország szerette, halála megrendítő. A Korál együttes alapítója két héttel ezelőtt került kórházba, miután elkapta a koronavírust. Az orvosok megfeszítve küzdöttek az énekes életéért, akinek szervezete végül feladta a harcot.

Fekete János helytörténeti írásai

2020. november 21. 08:00

A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület 2021 őszén tervezi megjelentetni könyvalakban azt a helytörténeti kiadványt, amely Fekete János félegyházi helytörténész a Félegyházi Közlönyben megjelent írásait foglalja magában, a címe: Honismereti Mozaik – Múltidéző.

Rendhagyó díjátadó a Móra Ferenc Művelődési Központ udvarán

2020. november 16. 08:00

Ahogyan arról előzőekben beszámoltunk, kihirdették a Móra Ferenc Társaság és a Móra Ferenc Művelődési Központ által kiírt „Tervezz könyvborítót a Kincskereső kisködmönnek” című rajzpályázatának díjazottjait. A versenyen általános iskolák 5-6. osztályos tanulói vehettek részt, a regény nyomtatásának 100. évfordulója alkalmából.

Nagohadesign: régiből újat – Avagy hogy kerül a bicikligumi a fülbe?

2020. november 8. 08:00

Az olyan emberről, mint Nagy Orsolya, szokás mondani, hogy a jég hátán is megél. Nem csak kreatív, hanem környezettudatos is. Néhány éve a kerékpárok gumibelsőjéből ékszereket kezdett el készíteni, amelyeket Európa nagyvárosaiban és az interneten Nagohadesign néven árusított. Ezt megelőzően évekig a kiskunfélegyházi művelődési központban dolgozott, mint művelődésszervező, gyermek és ifjúsági területen, majd a Nyeregszemle rendezvényszervezője volt. Jelenleg Kiskunfélegyházán él és egy középiskolában óraadó tanár, valamint Félegyháza környékén gyalogtúrákat szervez Kun Camino – belső utazás néven. Orsi kalandos életéről mesélt lapunknak.

Könyvtársarok – Ajánló Juhász István tanár úr könyveiről

2020. november 5. 12:00

Biztosan sokan várták már november 12-e, csütörtök 17 órát, hogy hallják Juhász István nyugalmazott gimnáziumi tanár szuggesztív, nagy hatású, Petőfi Sándor szépprózájáról szóló előadását a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Ám sajnos, a koronavírus-járvány miatt ez a rendezvény elmarad.

Egyszemélyes bábjáték – videóval

2020. november 1. 13:00

Október 29-én egy Mikszáth Kálmán novellát tekinthetett meg a közönség a Móra Ferenc Művelődési Központ színháztermében. Ezúttal A fekete kakas című egyszemélyes bábjátékot mutatta be Fabók Mariann. A mű különlegessége, hogy a művész egymaga bújt bele a karakterek bőrébe, így adva különleges látásmódot a történetnek.

Egy elkötelezett régész, muzeológus – dr. Knipl István

2020. október 29. 10:00

Amikor betérünk Félegyházán a Kiskun Múzeumba, kedves és hozzáértő tárlatvezetők vezetnek bennünket végig a kiállításokon. Több helyen már digitális eszközök is segítik a részletesebb tájékozódást. De vajon hogyan jönnek létre, milyen alapelvek alapján szerveződnek ezek a tárlatok, mi folyik a háttérben? Ezekre a kérdésekre keresünk választ a munkatársakkal készített interjúkban, szakmájuk iránti elkötelezettségükről, mindennapjaikról faggatva őket. Ezúttal dr. Knipl István régész, muzeológus mesél önmagáról, munkájáról.