Félegyháza szülötte Felber Gabriella operaénekes

2023. május 25. 15:00

A városi könyvtár Félegyházáról indultak sorozatának vendége Felber Gabriella, a Magyar Állami Operaház operaénekese és énekmestere volt május 23-án. Félegyházi emlékeiről és pályájáról dr. Tarjányi József lokálpatrióta, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tiszteletbeli tagja kérdezte.

Elhunyt Tina Turner

2023. május 24. 22:35

Szerdán 83 éves korában meghalt Tina Turner legendás amerikai énekesnő – közölte az előadóművész egyik képviselője.

Elhunyt Lang Györgyi

2023. május 21. 06:00

Hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi színésznő, énekesnő.

Megnyílt Rácz Imre festőművész tárlata a könyvtárban

2023. május 21. 16:00

Rosta Ferenc alpolgármester és Komiszár János Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett, Csokonai-díjas festőművész, művészeti író, a Magyar Művészeti Akadémia köztestületi tagja nyitotta meg Rácz Imre debreceni festőművész tárlatát a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A május 20-án tartott eseményen részt vett a festő családja is.

Grafikakiállítás az Ágyúban

2023. május 20. 11:00

Kovács Edit alkotásaiból nyílt kiállítás május 19-én, pénteken az Ágyú Kézműves Sörgaléria és Gasztroműhelyben Petőfi Félegyházája, Félegyháza Petőfije címmel.

Tárlat Pintér Anna képeiből

2023. május 19. 14:00

Megnyílt Pintér Anna Holló László-díjas festő Ünnepre fordul a természet című kiállítása. Az alkotót és műveit május 18-án a Móra Ferenc Művelődési Központban Rosta Ferenc alpolgármester és dr. Luchmann Zsuzsanna irodalomtörténész méltatta.