Hirdets
Hatalmas, virágos méhlegelőt alakítanak ki Szentesen

2020. november 22. 16:00

Szentes is csatlakozott az országos méhlegelő-telepítési programhoz, a városban 400 négyzetméteren alakítottak ki a méhek számára szükséges virágokból álló kertet. A most elvetett magokból olyan növények kelnek majd ki, amikből a méhek kinyerhetik a szükséges táplálékot, nektárt és virágport.

Ózongenerátoros fertőtlenítés a könyvtárban

2020. november 18. 17:30

Ózongenerátorral fertőtleníti a visszaérkezett dokumentumokat a Petőfi Sándor Városi Könyvtár a járvány első hulláma óta. Minden olvasó bizalommal kölcsönözhet, hiszen a könyveket és egyéb dokumentumokat kizárólag megfelelő fertőtlenítés után adják ki.

Anyakönyvi hírek

2020. november 20. 09:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2020. 44. hetében újszülöttek, házasságot kötöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Ne múljon el a november nélkülük: csicsóka és fekete retek

2020. november 20. 08:00

Ha mindenki tisztában lenne ennek a két zöldségnek az értékeivel, sorban állnának a csicsókáért és a fekete retekért. A félegyházi piacon nagyon kedvező áron (körülbelül 300 forint / kilogramm) rábukkanhatunk. Azt megjegyzem, hogy keresni kell, hiszen nem minden standon találunk ezekből a vitaminnal teli terményekből.