Anyakönyvi hírek

2021. január 20. 15:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2021. 2. hetében újszülöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Körkérdés: Mi a véleménye az online oktatásról?

2021. január 22. 08:00

A kormány döntése értelmében immár két hónapja, múlt év november 11-étől digitális oktatás van a félegyházi középiskolákban is, és ez legalább február 1-jéig így is marad. Körkérdésünkben az érintetteket: egy pedagógust és középiskolásokat kérdeztünk a napi gyakorlatról.

A tél szépségei

2021. január 20. 12:00

A tél varázslata mindig magával ragadott. Élénken élnek bennem a közös családi síelések emlékei, amikor az apukám nagy türelemmel elmagyarázta, megmutatta a havon siklás csínját-bínját. Megpihenve, lenyűgözve néztük egymás kabátján az ezernyi alakú és méretű hópelyhek sokaságát.

Oktatást segítő eszközökhöz és képzéshez juthatnak hátrányos helyzetű települések iskolái

2021. január 25. 12:00

Akár 2 millió forint értékű, a digitális oktatást segítő tablet-, valamint notebookcsomaghoz juthatnak hátrányos helyzetű települések felső tagozattal rendelkező alapfokú oktatási intézményei a Telenor és a Magyar Református Szeretetszolgálat közös pályázatán. Az összesen 10 millió forintos keretből elnyerhető technikai eszközök mellett a nyertes intézmények ingyenes, 30 órás akkreditált HiperSuli Digitális Módszertani Képzést is kapnak.

Új tűzoltólaktanya épül Kecskeméten

2021. január 21. 16:00

Többfunkciós létesítmény építési munkálatai kezdődtek meg Kecskeméten, az épületegyüttes a város hivatásos tűzoltó-parancsnoksága és katasztrófavédelmi kirendeltsége mellett a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságnak is helyet ad majd. A „Tűzoltólaktanyák kialakítása - Kecskemét tűzoltóság" elnevezésű, KEHOP-1.6.0-15-2016-00012 azonosítószámú európai uniós projekt 5 milliárd 366 millió 618 ezer forint vissza nem térítendő támogatást biztosít arra, hogy a zöldmezős beruházás megvalósuljon.

Sikeres pályázat a PG-ben

2021. január 20. 14:00

A 150 éves Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium hosszú évtizedek óta áll a szakképzés szolgálatában. Az intézmény mintegy ötven éve folytat gépészeti képzést, az informatikaképzésnek is két évtizedes hagyománya van.