Kistérség 2015. április 14. 18:00

Tavaszköszöntőre várták az íjászok a pálmonostoriakat

Képgaléria
Tavaszköszöntőre várták az íjászok a pálmonostoriakat
Az év elején Németh László kezdeményezésére alakult meg Pálmonostorán a Huszka József Hagyományőrző Egyesület helyi íjásztagozata. Az újdonsült közösség úgy döntött, hogy tavaszelőn egy kis pezsgést hoznak a község életébe. Az íjászat bemutatása és népszerűsítése mellett a helyi civilszervezetekkel összefogva gazdag programot szerveztek április 11-én a Tavaszköszöntőn. A lovas és íjász programok mellett kiállítást rendeztek az „Ősi idők” címmel kiírt rajzpályázatra beérkezett alkotásokból. És, hogy éhen ne maradjanak az érdeklődők, meghirdették az ősi alapanyagokból készült ételek versenyét is. Az árpakásából, nyúlraguból, pirogból és káposztás disznóraguból bőségesen jutott a kézműveskedésben, kocsikázásban és íjászkodásban elfáradt , megéhezett fiataloknak és szüleiknek.

Kövessen minket a Facebookon is!