Hogy kevesebb negatív szülésélmény legyen

2023. augusztus 10. 08:00

Az anyákért való összefogás jegyében szülész-nőgyógyász és dúla közösen tartott két teltházas szülésfelkészítő programot a hétvégén, Budapesten. A programra olyan kismamákat, párokat vártak, akik arra voltak kíváncsiak, hogy miképp tudnak mind orvosi mind dúlai, természetesebb szemléletben felkészülni a vajúdásra és a szülésre. Az eredetileg szombatra tervezett rendezvényt a nagy érdeklődésre való tekintettel pénteken is megtartották.

Szlovákiából jöttek gyógyulni

2023. augusztus 2. 11:00

Ötfős szlovákiai csoport kereste fel a napokban a kiskunfélegyházi Zolinho Egészségszigetet – közöttük dr. Katarina Čopáková fogorvos asszony – hogy Kürtösi Zoltán csontkovács kezei által gyógyuljanak. Mindenki elégedetten és mosolyogva távozott a kezelések után.

Egyetlen ujjlenyomattal elérheti minden magyar a leleteit

2023. július 23. 08:00

Eddig 2,3 millióan töltötték le telefonra az EgészségAblak applikációt, illetve több mint 2 millió leletet is letöltöttek, így már minden magyar ember egyetlen ujjlenyomattal elérheti az összes leletét – mondta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a IX. kerületi Drégely utcai háziorvosi rendelőben tartott sajtótájékoztatóján.

Döntött a WHO – rákkeltő lehet az aszpartám

2023. július 14. 16:00

Közzétette legfrissebb listáját a lehetséges rákkeltő anyagokról ma a Nemzetközi Rákkutatási Ügynökség (IARC) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO), valamint az Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezet (FAO) élelmiszer-adalékanyagokkal foglalkozó közös szakértői bizottsága (JECFA). A korábban már megjelent előrejelzésnek megfelelően, az aszpartám is felkerült erre a listára, az IARC az aszpartámot az emberre nézve lehetséges rákkeltőnek minősítette.

Nem vicc a nyári megfázás

2023. július 11. 14:00

A megfázást a legtöbben a hidegebb időszakok mindennapos betegségének tekintik. Okkal gondolják ezt, mert nyáron sokkal erősebb az immunrendszerünk, és kevesebb eséllyel szaporodnak el a szervezetünkben a kórokozók, de egyáltalán sem lehetetlen a legnagyobb kánikulában is megfázni.

Tájékoztatás a kiskunfélegyházi sebészeti szakrendeléssel kapcsolatban

2023. június 23. 12:05

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Kiskunfélegyházi Telephelye tájékoztatja a lakosságot, hogy  július 1-jétől a sebészeti szakrendelés meghosszabbított rendelési időben, hétköznap 8 és 18 óra között fogadja a betegeket a Fadrusz János u. 4. „A” épület 42. számú rendelőjében. Rendelési időn kívül, illetve munkaszüneti- és ünnepnapokon az ellátást továbbra is a Sürgősségi Baleseti Ambulancia nyújtja Kecskeméten, a Nyíri út 38. szám alatt.