Kapcsolattartási lehetőségek a félegyházi kórházban

2020. november 21. 15:00 | Koronavírus

A kiskunfélegyházi kórház minden munkatársa azon fáradozik, hogy az intézmény betegei a járványügyi helyzet és az ehhez kapcsolódó új körülmények ellenére is megfelelő, folyamatos és biztonságos ellátást kapjanak. Ilyenkor nagyon fontos a kapcsolattartás, hogy a hozzátartozók megnyugodhassanak, tisztába legyenek szeretteik általános állapotával.

Újabb járványügyi intézkedések a megyei kórházban

2020. november 10. 15:00 | Koronavírus

A Kormány a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében ismét egészségügyi veszélyhelyzetet hirdetett ki Magyarország egész területére. Intézményünket is kijelölték a koronavírus gyanús és igazolt fertőzöttek ellátására, ennek érdekében fel kell szabadítani a rendelkező összes ágyaink 40 százalékát.

Épül az egynapos sebészeti egység a kecskeméti megyei kórházban

2020. november 7. 08:00

Csaknem 11,5 milliárd forintos fejlesztés zajlik az egynapos sebészeti részlegek országos hálózatában: 17 fekvőbeteg-ellátó intézmény 19 helyszínén önálló, multidiszciplináris, legalább négy szakmát érintő egynapos sebészeti részleget alakítanak ki országszerte. Így van ez Kecskeméten, a megyei kórházban is, az "Aktív fekvő betegellátás forma kiváltása az egynapos sebészeti ellátás rendszerének fejlesztésével” című, EFOP-2.2.0-16-2016-00004 azonosítószámú projekt keretében.

Nem viselte meg a félegyháziakat az óraátállítás

2020. november 6. 12:00

Mint arról korábban írtunk már, tavaly döntött az Európai Unió arról, hogy 2021-ben lesz az utolsó óraátállítás a tagállamokban. Így minden állam saját hatáskörben dönthet arról, hogy a téli vagy a nyári időszámítást választja-e. Ahol a téli időszámítás mellett maradnak, ott az idei volt az utolsó igazítás, ahol pedig a nyári győz, ott jövő év március 28-án, vasárnap még egyszer, utoljára egy órával előrébb állítják a mutatókat.

Mézzel a baktériumok, vírusok ellen

2020. október 31. 12:00 | Koronavírus

Soha nem lehet aktuálisabb, mint most a világjárvány kellős közepén szót ejtenünk a termelői méz fontosságáról és fogyasztásáról. Mi, félegyháziak szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen termelői mézhez folyamatosan hozzájuthatunk a helyi piacon.

Fontos változás: Csak egy helyen mehetünk be a kórházba

2020. október 30. 17:30 | Koronavírus

A kiskunfélegyházi városi kórház tájékoztatja a lakosságot, hogy november 1-jén, vasárnaptól csak a gyógyszertár előtt lévő régi főbejárati ajtón léphetnek be a betegek az intézmény területére. Ezzel egy időben a jelenlegi főkaput bezárják, a szűrőpontot pedig áthelyezik a gyógyszertár melletti előtérbe. Ezen keresztül lesz megközelíthető minden szakrendelés, és a fekvőbetegeket ellátó osztályok is.