Csontritkulás-mérés az Egészségközpontban

2020. január 18. 16:00

A kiskunfélegyházi Egészségközpont tájékoztatja a lakosságot, hogy csontritkulás-szűrés lesz az intézményben január 20-a és 24-e között. Fontos tudni, hogy a vizsgálatot megelőzően a háziorvosnál be kell jelentkezni, ahol a szűrésen való részvétel feltételeiről is tájékoztatást kaphatnak. A szűrés ideje minden nap 9 órától 15 óráig tart, helye: 311-es számú rendelő.

Fogorvosi tanácsadás a Betűbölcsiben

2020. január 15. 12:00

Dr. Ónodi Izabella, fogorvos volt a vendége az idei első Betűbölcsinek, amelyet január 14-én tartottak a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A mindig népszerű baba-mama programra ezúttal is szép számmal érkeztek az érdeklődők.

Megváltozott a megyei kórház parkolási rendje

2020. január 14. 12:00

A Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház működése során elsősorban a betegek, hozzátartozók és munkatársak érdekeit kell figyelembe venni és biztosítani számukra a folyamatos, biztonságos betegellátást, a megfelelő, kulturált körülményeket, beleértve a parkolást, mint kiegészítő intézményi szolgáltatást is. Épp ezért arra kér mindenkit a kórház vezetése, hogy a megszűnt Nyíri út felőli parkoló helyett ne a közelben található társasházak parkolóját, hanem az erre a célra kialakított ingyenes és fizetős kórházi parkolókat vegyék igénybe.

Januári véradások

2020. január 17. 16:00

Januárban is szervez véradást a Vöröskereszt Kiskunfélegyházi Szervezete. Vért adhat minden egészséges ember, aki már betöltötte 18. életévét, de még nincs 65 éves, testsúlya pedig meghaladja az 50 kg-ot. Ezen kívül érdemes tudni, hogy férfiak akár ötször, nők viszont maximum háromszor adhatnak vért egy évben. A két véradás között pedig legkevesebb 56 napnak el kell telnie.

Jótékony tetkósok a kórházban

2020. január 5. 16:00

Átadták a Bács-Kiskun Megyei Kórház kecskeméti újszülött részlegének azt a 850.000 forint támogatást, amelyet a 2019. októberben, Kiskunfélegyházán megrendezett jótékonysági tetoválófesztiválon gyűjtöttek. Az összegből – kiegészítve azt – 1, 6 millió forint értékű, tűszúrás nélkül működő, sárgaságmérő készüléket vásárolt az intézmény.

Hasmenést okozó sajtot hív vissza a Lidl

2019. december 30. 12:00

A fogyasztók egészségének védelme érdekében a Jermi Käsewerk GmbH elővigyázatosságból visszahívja a 100 grammos kiszerelésű Milbona Selection Brie de Nangis francia lágy sajt termékét, adta hírül honlapján a vállalat.

Háromszintes parkolóház épül a megyei kórháznál

2019. december 16. 13:00

Hamarosan új, háromszintes, összesen 382 férőhelyes parkolóház építése indul meg a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház kecskeméti, Nyíri úti székhelye mellett. A fejlesztés a jelenlegi Nyíri úti külső parkoló területén, a kecskeméti székhelyű VER-BAU Parking Kft. beruházásában valósul meg.