Hirdets
Nehéz terepviszonyok - erdőtűz-védelmi, terepvezetési és navigációs gyakorlat

2015. június 26. 15:40

Jakabszállás térségében, kiemelten erdőtűzveszélyes területen gyakorolták a kecskeméti, a kiskunfélegyházi és a tiszakécskei tűzoltók az erdőtérképek és a navigációs rendszerek használatát, valamint az erdős térségekre jellemző nehéz terepkörülmények közötti közlekedést, tájékozódást. A megyei erdőtűzvédelmi, terepvezetési és navigációs gyakorlaton részt vettek a KEFAG Zrt., és a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai is.

Ismét „villám-akció” Bács-Kiskun megyében

2015. június 22. 14:20

Fokozott közlekedésrendészeti ellenőrzést hajtottak végre a Kecskeméti Rendőrkapitányság, a Tiszakécske és a Lajosmizse Rendőrőrs munkatársai június 20-án 17 órától június 21-én 5 óráig. A „villám akció” célja a szeszesital fogyasztásából származó alkohol és a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt álló járművezetők kiszűrése, az általuk elkövetett szabályszegések és bűncselekmények visszaszorítása volt.

Strand Police - 2015

2015. június 17. 17:10

Két éve közösen indította el a Strand Police-t a Hírös Sport Nonprofit Kft. és a Kecskeméti Rendőrkapitányság. Idén is folytatódik a program a Kecskeméti Élményfürdő és Csúszdaparkban, valamint a Kecskeméti Fürdőben.

Szünidőben is biztonságban

2015. június 18. 11:40

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a nyári szünidőre való tekintettel néhány bűnmegelőzési tanáccsal szeretné elősegíteni a gondtalan kikapcsolódást.

Harminckétmilliót loptak el a kecskeméti pénzváltóból

2015. június 17. 12:35

Több mint harmincmillió forint tűnt el hétfőn egy kecskeméti pénzváltóból. A Petőfi Népe információi szerint egészen pontosan 32 millió forintot érő készpénznek – forintnak és devizának – kélt lába hétfőn dél körül, ám a hiányt csak később fedezték fel. A tolvaj az ebédidőt használhatta ki, akkor ugyanis nem volt senki a belvárosi bevásárlóközpontban lévő pénzváltóban.

Ledöntötte egy ház kéményét a szél Félegyházán

2015. június 15. 09:25

Ledöntötte a kémény egyharmadát egy családi ház tetejéről az erős szél Kiskunfélegyházán, a Nefelejcs utcában. A helyszínre a városi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik egy dugólétra segítségével felmásznak a tetőre, és visszabontják a kéményt, hogy megszüntessék a balesetveszélyt.

Egyre több települési mentőcsoportja van a megyének

2015. június 12. 10:30

A szanki és a jászszentlászlói települési mentőcsoport - 15-15 fővel - megtartotta rendszerbeállító és minősítő gyakorlatát, Szankon. A térségben gyakran fordulnak elő viharok, az átlagnál több csapadék hullik, melynek következtében nem kizárt a belvízi elöntés a településeken és környezetükben.