A kecskeméti veteránok nyerték a tornát

2014. december 14. 12:30

Négy csapat részvételével rendezett labdarúgó tornát december 13-án az Országos Veterán Sport Egyesület Félegyházán. A városi sportcsarnokban a félegyháziak mellett Békéscsaba, Kecskemét és Szeged öregfiúi csaptak össze. A tornát százszázalékos teljesítménnyel a kecskemétiek nyerték. Mögöttük a szegediek, a békéscsabaiak és a félegyháziak végeztek.

Nagyszerű eredményeket ért el a tornaszakosztály

2014. december 13. 10:15

2014. december 12-én pénteken a Diákolimpia keretein belül a Jövő Bajnokai DSE tornaszakosztálya Kalocsán vett részt a jubileumi XX. "ÖCSI BÁCSI" Torna Kupán. Korcsoportonként 14 csapat állt a szerekhez. A kiskunfélegyházi reménységek a következő nagyszerű eredményekkel zárták a versenyt.

Jó az öreg a háznál /Veterán Labdarúgó Torna/

2014. december 12. 16:40

Az Országos Veterán Sport Egyesület első alkalommal rendez veterán labdarúgó tornát december 13-án Kiskunfélegyházán, a városi sportcsarnokban. A versenyen a félegyháziak mellett Békéscsaba, Kecskemét és Szeged öregfiúi vesznek részt. A program 10:25-kor a Kecskemét- Szeged mérkőzéssel kezdődik. A torna 14 órakor eredményhirdetéssel zárul.

Rövidpályás utánpótlás úszóbajnokságnak ad otthont Félegyháza

2014. december 11. 20:20

December 14-én, vasárnap fél tíztől rendezi meg a megyei utánpótlás rövidpályás úszóbajnokságot a Bács-Kiskun Megyei Úszó Szövetség és a Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület. A kiskunfélegyházi uszodában négy csapat (Kecskemét, Kiskunhalas, Kalocsa, Kiskunfélegyháza) 90 indulója 16 versenyszámban méri össze tudását.

Az Astrás Szabó Boglárkát választották az év női futsalosának

2014. december 11. 10:00

Nem maradt elismerés nélkül az Astra Kiskunfélegyháza HFC-vel NBI-es futsal bajnokságot és Magyar Kupát nyerő Szabó Boglárka idei teljesítménye. A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek idén is leadták voksaikat, mely alapján eldöntötték, hogy kik voltak sportáguk legjobbjai. A futsal szakágban a nőknél Szabó Boglárka 2013 után második alkalommal kapta meg az elismerő címet. A férfiaknál Trencsényi János (MVFC Berettyóújfalu) nyerte a díjat.

Még tanulják a futsalt a sportiskolások

2014. december 9. 14:40

Az U17-es és az U20-as Félegyházi Térségi Sportiskolások is pályára léptek december első hétvégéjén. Az U17-es együttes a félegyházi sportcsarnokban a Szászvári SE-vel, a Toln-Mözzsel és a Ferihegy Vecséssel mérkőzött meg. Az U20-as gárda eközben Üllőn szerepelt, ahol az ELTE SE, a Szászvári SE és a Ferihegy Vecsés volt az ellenfelük. Az U17-es csapat kilenc fordulót követően 6 ponttal a negyedik, míg az U20-as együttes hat kör után ugyancsak 6 ponttal a harmadik helyen áll csoportjában.

Az utolsó mérkőzés döntött a továbbjutásról

2014. december 9. 14:00

Nagy csatában a Pest megyei labdarúgó válogatott jutott tovább a megyei válogatottak országos selejtezőjéből, melyen Bács-Kiskun megye, Csongrád megye, Békés megye és Jász-Nagykun-Szolnok megye együttese vett részt. A Bács megyei csapatot a Kiskunfélegyházi HTK-ból több játékos is képviselte. A megyei együttes az utolsó mérkőzésen ki-ki mérkőzést vívott a Pest megyei csapattal, amit 1-0-ra elveszített, így végül a harmadik helyen végzett csoportjában.

Összefognák a sportágakat

2014. december 9. 11:30

Sportegyesületek, sportszervezetek vezetői, képviselői találkoztak a kiskunfélegyházi városvezetéssel december 8-án az önkormányzati hivatal dísztermében. A megbeszélés célja az volt, hogy megismerjék a sportegyesületek az önkormányzat elképzelését a jövő évi sporttámogatással kapcsolatban.

Eseményekben gazdagon telt a hétvége a birkózóknak

2014. december 8. 17:30

A december 5-i edzést személyesen megtisztelte jelenlétével a világ egyik legnépszerűbb személyisége. A Mikulás látogatta meg a Kiskunfélegyházi Vasas TK csapatát, aki ugyan tornazsákot nem vitt magával, de volt egy olyan zsákja, aminek a gyerekek sokkal jobban örült. Mindenki kapott valamilyen finomságot, miután elmondott egy szép verset, mondókát, vagy éppen bemutatott egy ügyesen végrehajtott birkózófogást.

Értékes eredmény tornában

2014. december 8. 15:00

Két korosztályban is biztató eredményeket ért el a Jövő Bajnokai DSE Torna Szakosztálya december első hétvégéjén. A budapesti XVII. Rákoskerti Torna Kupán 71 csapat vett részt. A 17. kerületi Kossuth Lajos Általános Iskolában megtartott versenyen Budapest, Debrecen, Veszprém, Tata, Balatonföldvár, Szeged és Salgótarján topcsapatai indultak el. A kiskunfélegyházi lányok az I. korcsoportban összesítésben az előkelő 7. helyezést érték el, míg a II. korcsoportban felállhattak a dobogó 3. fokára.