Éremesőt hozott az úszóbajnokság /eredmények/

2014. december 16. 15:20

16 aranyérmet, 17 második helyet és 9 bronzérmet szereztek a Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület tagjai december 14-én a Bács- Kiskun megyei utánpótlás rövidpályás bajnokságon. A megmérettetésen négy csapat ( Kecskemét, Kiskunhalas, Kalocsa, Kiskunfélegyháza) közel 90 versenyzője 16 számban indult el. A versenyen szakmai alapkövetelményi vizsgát tehettek a fiatalok, amely mindenkinek sikerült.

A kenguruk taroltak, a tiniket legyűrték

2014. december 16. 14:45

Két mérkőzést is nagy fölénnyel nyertek meg a Jövő Bajnokai DSE kengurui az országos U11-es fiú bajnokság Bács-Kiskun- Tolna megyei régiójának „D” csoportjában. Az együttes a III. fordulóban a „Vadmacskákat és a bajaiakat is megverte, amivel feljutott a „C” csoportba. A nemzeti leány tini bajnokságban a Jövő Bajnokainak már kevésbé sikerült a helytállás, mindkét találkozójukon vereséget szenvedtek.

A hosszabbítás dönthetett az országos főtábláról

2014. december 16. 12:00

Matematikailag maradt még esélye az országos főtáblára kerülésre a Jövő Bajnokai DSE serdülő csapatának, de fontos mérkőzést bukott el december 14-én a Kecskeméti KA „A” ellen. A találkozón a rendes játékidőben nem született döntés. A hosszabbítást végül 72-70-re a kecskemétiek nyerték meg. A Jövő Bajnokai kis szerencsével kiharcolhatják még a továbbjutást. Ehhez a következő fordulóban mindenképpen győzniük kell.

Nagyot fociztak az utánpótláscsapatok

2014. december 16. 10:25

A Kiskunfélegyházi HTK 2007-es és 2005-ös korosztálya is pályára lépett december közepén Budapesten a Hidegkúti Kupán. A félegyházi fiatalok ezúttal is helytálltak, a 2007-es csapat veretlenül szerezte meg az 5. helyet, míg a 2005-ös korosztály balszerencsés módon bukta el a bronzmérkőzést, így végül negyedik lett.

Évzárót tart a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola

2014. december 16. 14:00

Sportnappal búcsúztatja az idei évet december 27-én, szombaton 9 órától a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola. A rendezvényen asztalitenisz, sakk, darts, ügyességi versenyek és egyéb meglepetések várnak a résztvevőkre. A programra családok, baráti társaságok és sportolók is jelentkezhetnek.

Jól zárták az évet a Koppányok

2014. december 15. 09:55

Idei utolsó versenyükön vettek részt a félegyházi Turul Koppány Íjászegyesület tagjai, akik december 14-én Békéscsabán a XVI. Kerecsen Kupán ragadtak íjat. A Csaba Lovas Íjászok szervezésében 180 fő indult el a versenyen, melynek helyszíne Békéscsaba új rendezvénycsarnoka volt. A Koppányokat ezúttal tizenegyen képviselték a megmérettetésen. A csapat tagjai kiváló eredményeket elérve öregbítették a város hírnevét.

Bravúros eredménnyel a 7. helyen végeztek idén a sakkozók

2014. december 15. 10:45

5 és fél pontot szerzett a harmadik helyezett Maróczy SE II. ellen a Kiskunfélegyházi HTK sakkcsapata az NBII-es bajnokság Tóth László csoportjának 6. fordulójában. A félegyháziak közül Tóth Kázmér és Tóth László nyerte meg partiját, ami mellett hét döntetlen született. A KHTK a középmezőnyhöz felzárkózva a 7. helyen fejezte be az évet. A bajnokságot január 25-én a Karcag otthonában folytatják.

Országos csúcsokat úszva győzött Kocsis Marcell

2014. december 14. 21:05

Hatszoros magyar bajnok lett Kocsis Marcell a Kecskeméten megrendezett serdülő rövidpályás uszonyos és búvárúszó országos bajnokságon. A félegyháziak fiatal úszó reménységének, a Bácsvíz- KVSC versenyzőjének a teljesítményét tovább növeli, hogy a bajnoki címeiből ötöt új országos csúccsal ért el. Az aranyérmek mellett egy ezüst és egy bronzérem került még Marcell nyakába.

Egy pontot szerzett a Félegyházi Térségi Sportiskola U20-as futsal csapata

2014. december 14. 20:15

A félegyházi sportcsarnokban rendezték meg december 14-én a másodosztályú U20-as fiú futsal bajnokság C csoportjának 7-9. fordulóját, amely során a Félegyházi Térségi Sportiskola az ELTE, a Vecsés és a Szászvár együttesével mérkőzött meg. A félegyháziak az ELTE csapatával 3-3-as döntetlent játszottak, majd a Vecsés ellen gólzáporos mérkőzésen 8-5-ös vereséget szenvedtek. Az utolsó körben a sportiskolások a Szászvárral szemben 6-1 arányban maradtak alul. Kilenc fordulót követően a Vecsés áll az élen, a Félegyházi Térségi Sportiskola a harmadik a tabellán 7 ponttal.

Családi napot tartottak az asztalitenisz edzőpályán

2014. december 15. 14:55

Gyerekeket, felnőtteket, sportbarátokat és családokat vártak december 14-én a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola termébe az első Mikulás Kupára. Az egész napos rendezvényen ügyességi vetélkedőket szerveztek a résztvevőknek. A sportnap célja a közösségformálás mellett az asztalitenisz népszerűsítése volt.