Összefognák a sportágakat

2014. december 9. 11:30

Sportegyesületek, sportszervezetek vezetői, képviselői találkoztak a kiskunfélegyházi városvezetéssel december 8-án az önkormányzati hivatal dísztermében. A megbeszélés célja az volt, hogy megismerjék a sportegyesületek az önkormányzat elképzelését a jövő évi sporttámogatással kapcsolatban.

Eseményekben gazdagon telt a hétvége a birkózóknak

2014. december 8. 17:30

A december 5-i edzést személyesen megtisztelte jelenlétével a világ egyik legnépszerűbb személyisége. A Mikulás látogatta meg a Kiskunfélegyházi Vasas TK csapatát, aki ugyan tornazsákot nem vitt magával, de volt egy olyan zsákja, aminek a gyerekek sokkal jobban örült. Mindenki kapott valamilyen finomságot, miután elmondott egy szép verset, mondókát, vagy éppen bemutatott egy ügyesen végrehajtott birkózófogást.

Értékes eredmény tornában

2014. december 8. 15:00

Két korosztályban is biztató eredményeket ért el a Jövő Bajnokai DSE Torna Szakosztálya december első hétvégéjén. A budapesti XVII. Rákoskerti Torna Kupán 71 csapat vett részt. A 17. kerületi Kossuth Lajos Általános Iskolában megtartott versenyen Budapest, Debrecen, Veszprém, Tata, Balatonföldvár, Szeged és Salgótarján topcsapatai indultak el. A kiskunfélegyházi lányok az I. korcsoportban összesítésben az előkelő 7. helyezést érték el, míg a II. korcsoportban felállhattak a dobogó 3. fokára.

Jól szerepeltek a focista gyerekek

2014. december 8. 11:20

A Kiskunfélegyházi HTK 2007-es, 2006-os és 2004-es korosztálya is pályára lépett a hétvégi tornákon. A legkisebbek aranyérmet, a 2006-os születésűek ezüstöt, míg a legidősebbek negyedik helyet szereztek.

Eredményesen kezdett az új íjászegyesület

2014. december 8. 09:55

Külön utakon folytatta sportpályafutását a sokáig a Koppányok közé tartozó Vas Tibor és Vas Bianka. A versenyzők 2014. november elején új íjászegyesületet hoztak létre nyolc fővel. A Kiskunfélegyházi HTK Fénypárducok Íjász Szakosztályának tagjai december 6-án a VIII. Mikulás Kupa teremíjász versenyen vettek részt Kunszentmártonban, ahol kettő érmet szereztek.

Pont nélkül zártak a kézis lányok

2014. december 7. 22:50

Nem sok jóra számíthatott az első helyezett Lajosmizse otthonában a Félegyházi KSC női csapata. Az őszi idény utolsó 11. fordulójában beigazolódott a papírforma, a bajnokaspiráns hazaiak 35-13-ra legyőzték a félegyházi csapatot. A Félegyházi KSC női gárdája a 11. helyen fejezte be az őszi idényt.

Egy-egy siker a gyermek kosárbajnokságban

2014. december 7. 22:25

Az U12-es országos gyermek kosárbajnokság 3. fordulóját rendezték meg december 7-én a Bács-Kiskun- Tolna megyei régióban, ahol a Jövő Bajnokai is pályára léptek. A fiúk Simon Zoltán vezetésével legyőzték a Jászberényt, míg a lányok Rádi Dezső irányításával a bajai csapatot múlták felül.

Közel került a döntőhöz az Astra

2014. december 7. 14:50

Magabiztos, négygólos előnnyel várhatja a női futsal Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóját az Astra Kiskunfélegyháza HFC, mely a párharc első mérkőzésén 6-2-re múlta felül a Tolna- Mözs csapatát. Az együttesre címvédőként a Győri ETO, vagy a Hajdúböszörmény várhat a fináléban.

A szív és a küzdeni tudás diadala (videóval)

2014. december 6. 20:40

Parádés játékkal bravúros győzelmet aratott az NBII-es kézilabda bajnokság őszi zárófordulójában a Kiskunfélegyházi HTK. Az együttes a még veretlen, listavezető Törökszentmiklósi Székácsot múlta felül 35-33-ra. A magas színvonalú, pörgős találkozón végig a félegyházi csapat vezetett és az utolsó percekben hármas emberhátrányban sem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A Fortunának hozott szerencsét a teremlabdarúgó torna

2014. december 8. 13:50

Az előző évekhez hasonlóan a nagypályás labdarúgó bajnokság befejeztével idén is teremfoci tornákat rendeznek Kiskunfélegyházán. Az első versenyre december 6-án és 7-én a Kossuth Lajos Szakiskola tornatermében került sor. Az első helyet nagy csatában a Fortuna szerezte meg. A második helyen a Kunszállás, harmadikként a Spíllerek együttese végzett.