Richter egészségváros - Egészség ezreknek, milliók a félegyházi kórháznak

2016. május 14. 11:30

Idén Kiskunfélegyháza lett az ország egyik Egészségvárosa. A Richter Egészségváros mottója “Egészség ezreknek, milliók a kórháznak” alapján a családi programsorozat célja, hogy mindenki egyszerre tehessen valamit saját maga és családja egészségéért és városa egészségügyének fejlesztéséért – a helyi kórház számára nyújtandó adomány formájában.

Közeleg az újabb "pollentámadás"

2016. április 26. 11:45

A rossz időjárás, a sok zápor az allergiásoknak kedvezőtlen pollenhelyzetnek vetett véget, ugyanakkor lassan kezdődik a következő kellemetlen időszak - közölte az Országos Közegészségügyi Központ osztályvezetője az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

20 millió forintra pályázhatnak a kórházak

2016. április 21. 08:15

13. alkalommal pályázhatnak a gyermekek gyógyításával foglalkozó intézmények a K&H gyógyvarázs támogatására, amelynek célja, hogy modern eszközökkel segítse a magyar gyermekegészségügyet. A pályázatra június 3-áig nyújthatják be jelentkezésüket az intézmények, amik összesen 20 millió, fejenként 4 millió forintos támogatásban részesülhetnek.

Új táplálkozási ajánlást adott ki a dietetikusok szövetsége

2016. április 18. 10:15

Elkészítette a legújabb magyar táplálkozási ajánlást a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ) - közölte a szervezet az MTI-vel. A közlemény szerint az Okostányér elnevezésű, egészséges felnőtteknek szóló ajánlásban egyebek mellett az áll, hogy naponta legalább egyszer kell fogyasztani teljes értékű vagy teljes kiőrlésű gabonából készült terméket, négyszer zöldséget vagy gyümölcsöt és ebből legalább egyszer nyersen.

Korszerű ultrahang diagnosztikai készüléket kapott a Bács-Kiskun Megyei Kórház

2016. április 16. 11:40

Április közepén teljesítette a Duna Aszfalt a Bács-Kiskun Megyei Kórház kérését, melyben egy ultrahang-diagnosztikai eszköz vásárlásához járult hozzá nagymértékben a Neurológiai és Stroke Osztálya számára. A hordozható eszköz várhatóan évente legalább 4.000 beteg vizsgálatát teszi majd lehetővé, fontos szerepe lesz a stroke betegség korai felismerésében, a betegek monitorozásában, illetve a prevencióban is. A betegség diagnosztizálása a készülékkel biztosabbá és gyorsabbá válik. A vállalat adománya egy jól átgondolt és célzott támogatási terv része, amely a jövőben is sokak számára biztosíthat reményt és lehetőséget.

Csökkenő gyógyszerárak

2016. április 2. 10:15

Ötvenkilenc gyógyszer ára csökkent április 1-jétől átlagosan 13,6 százalékkal, amiből a legnagyobb mértékben, mintegy 50 százalékkal egy reflux betegséget kezelő, úgynevezett protonpumpagátló készítmény ára mérséklődik - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkársága az MTI-vel.