Megnyitotta kapuit a Richter Egészségváros

2016. május 21. 11:30

Napfényes sétával indult a Richter Egészségváros egész napos programja Félegyházán. A Kossuth utcán e percekben is rengeteg egészségtudatos látogató használja ki az ingyenes szűrés és tanácsadás kínálta lehetőséget. Egyebek mellett ingyenes vérnyomás, koleszterinszint, prosztata, testzsírtömeg, csontsűrűség mérésre van lehetőség.

Kiszűrik a veszélyes étrend-kiegészítőket

2016. május 8. 08:15

Az egészségügyi szempontból kockázatos étrend-kiegészítők és a speciális tápszerek kiszűrését célozza a legfontosabb érintett szervezetek részvételével frissen bemutatott önszabályozó rendszer - közölte a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) az MTI-vel.

Milliókat ér az egészség május 21-én Kiskunfélegyházán

2016. május 7. 07:30

A prevenció és egészségmegőrzés jegyében indított Richter Egészségváros Program május 21-én Kiskunfélegyházára érkezik. A rendezvény célja kettős: felhívni a lakosság figyelmét az egészségtudatos életmódra, egyben jótékonyan tenni a kórházért a közösség erejével. A Richter Gedeon Nyrt. 2.000.000 forintos alapadomány-felajánlását a Bács-Kiskun Megyei Kórház – Kiskunfélegyházi Városi Kórház és Rendelőintézet számára a lakosok aktivitásukkal növelik, a cél széndioxid-terápiás gőzkabin, valamint PUVB fényterápiás eszköz beszerzése.

Szakértőnktől a fényvédelemről

2016. május 5. 09:30

A fény jótékony hatása mellett ma már a káros hatások is ismertek. Ezért a fényvédelem nagyon fontos napjainkban. A legtöbb bőrbetegséget az ultraibolya (UV) sugárzás okozza. Az UVB-sugárzás az azonnali reakciókért (például napégés) felel, és különösen a déli órákban éri nagy mennyiségben a földet. A vízen is átjut, ezért téves az az elképzelés, hogy vízben nem lehet leégni. Az UVA-sugárzás késleltetett reakciókat (pl. ráncosodás, napallergia, bőrrák) okoz, nagy dózisban bőrvörösséget és pigmentációt vált ki. Az ablaküvegen is áthatol.

Megvizsgálták a tanyák ivóvizét

2016. május 2. 08:20

Ezen a héten zárult le annak a 60 tanya kútjának vízminőség-vizsgálata, amelyre a Földművelésügyi Minisztérium pályázatán keresztül nyert támogatást a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat. A 4.660.900 Ft támogatást nyújtó programról, az eredményekről és a jövőbeni feladatokról tartott sajtótájékoztatót Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke a Megyeházán.

Gyermekrajzok a világ legkedvesebb gyermekorvosainak

2016. április 30. 11:35

Minden eddiginél több elismerés talált gazdára az Astellas Pharma, a Móra Könyvkiadó, valamint az Informatikai és Könyvtári Szövetség által közösen gondozott Astellas Gyermekrajz Pályázat ünnepélyes díjátadóján. A budapesti MOM Kulturális Központ kupolatermében tartott, zenés műsorral és sok vidámsággal fűszerezett rendezvényre a nyerteseken, a dobogósokon és a különdíjasokon kívül a pályázat 100 legszebb rajzának alkotói is meghívást kaptak.

Véradások a kiskunfélegyházi kistérségben

2016. május 16. 11:30

Májusban is szervez véradást a Vöröskereszt Kiskunfélegyházi Szervezete. Vért adhat minden egészséges ember, aki már betöltötte 18. életévét, de még nincs 65 éves, testsúlya pedig meghaladja az 50 kg-ot. Ezenkívül érdemes tudni, hogy férfiak akár ötször, nők viszont maximum háromszor adhatnak vért egy évben. A két véradás között pedig legkevesebb 56 napnak el kell telnie.

Richter egészségváros - Egészség ezreknek, milliók a félegyházi kórháznak

2016. május 14. 11:30

Idén Kiskunfélegyháza lett az ország egyik Egészségvárosa. A Richter Egészségváros mottója “Egészség ezreknek, milliók a kórháznak” alapján a családi programsorozat célja, hogy mindenki egyszerre tehessen valamit saját maga és családja egészségéért és városa egészségügyének fejlesztéséért – a helyi kórház számára nyújtandó adomány formájában.

Közeleg az újabb "pollentámadás"

2016. április 26. 11:45

A rossz időjárás, a sok zápor az allergiásoknak kedvezőtlen pollenhelyzetnek vetett véget, ugyanakkor lassan kezdődik a következő kellemetlen időszak - közölte az Országos Közegészségügyi Központ osztályvezetője az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.