Bűnmegelőzés – Csalástípusok

2024. április 9. 10:00

Az adathalász csalások alkalmával egyre gyakoribb, hogy a bűnözők nem banknak vagy pénzügyi szolgáltatónak álcázva, hanem valamilyen nagy ügyfélkörrel rendelkező szolgáltató nevében keresik fel áldozataikat (pl. telekommunikációs és kábelszolgáltató, csomagküldő vagy futárszolgálat). Rendőrségi jelzések alapján ismert, hogy az elmúlt időszakban is sokan kaptak sürgető hangvételű sms-t csomagküldő szolgáltató nevében.

Vida Raul: A vegán életmód és a fenntarthatóság közötti kapcsolat kulcsfontosságú lehet a bolygó jövője szempontjából

2024. május 5. 08:00

A kiskunfélegyházi Vida Raul már nyolc éve képviseli a vegán életmódot és azóta a magyar vegán közösség meghatározó alakja lett. Az állatok iránti tisztelet és az állatvédelem iránti elkötelezettsége indította el ezen az úton, miután egy borzalmas rejtett kamerás felvételt látott arról, hogy hogyan bánnak az állatokkal az ipari vágóhidakon és telepeken.

Nagyfokú aszály az Alföldön

2024. április 6. 14:00

Az elmúlt egy hónapban az Alföld nagy részén 10-20 mm közötti mennyiségű eső esett. Vannak olyan helyek, ahol a három havi csapadékösszeg sem éri el egy átlagosan csapadékos hónap csapadékösszegét.

Paphalmi Róbert: Az én természetem

2024. április 6. 16:00

Megnyílt Paphalmi Róbert Az én természetem című önálló fotókiállítása április 5-én, a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ aulájában. A tárlat május 2-áig tekinthető meg.

Lezsák Sándor könyvét mutatták be a könyvtárban

2024. április 5. 08:00

Lezsák Sándor József Attila-díjas író, költő, politikus Szellemfalu és egyéb jelenések című kötetének bemutatója volt április 4-én, csütörtökön a városi könyvtárban. A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár szervezésében megvalósult eseményen megjelenteket Kállainé Vereb Mária, az egyesület elnöke, a könyvtár nyugalmazott igazgatója köszöntötte, majd felkérte a bemutató közreműködőjét, Gombás Bendét, a szerző két művének tolmácsolására. Elhangzott az Örök Verstöredék és az Adventi dramolett.

Anyakönyvi hírek

2024. április 4. 14:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2024 13. hetében újszülöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Már lehet regisztrálni az idei TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióra

2024. április 4. 10:00

Idén tizenkettedik alkalommal valósul meg a TeSzedd!, az ország legnagyobb szemétszedési programja. Az önkéntesek keddtől jelentkezhetnek az április 22-én kezdődő eseményre, melynek során megtisztítják a szűkebb-tágabb környezetüket a környezetkárosító és a tájképet is romboló, illegálisan elhelyezett hulladéktól – tájékoztatta az Energiaügyi Minisztérium az MTI-t.

Padkaporos húsvét

2024. április 3. 17:30

Tíz évvel ezelőtt tartották meg először a Padkaporos Táncegyüttes férfi tagjai a húsvéthoz kapcsolódó köszöntőket és locsolkodást. Akkor a lányok alaposan eláztak, de egyikőjük sem sértődött meg. Sőt, étellel-itallal várták a locsolkodókat. A fiúk hímes tojást kaptak, valamint szép kis virágokat a mellényükre, kalapjukra.