A Móra Ferenc Gimnázium végzősei is megkapták a szalagokat

2023. december 9. 12:45

December 8-án tartotta hagyományos szalagavató ünnepségét a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium. A végzősök szalagozása és a köszöntők után a 11. osztályosok búcsúztatója következett. Azoké a fiataloké, akik egy év múlva ugyanezt az élményt fogják átélni, és akik kívülálló szemmel mégis nagyon közelről figyelték a végzősök közösségen belüli életét. Az elmúlt a néhány év megkoronázásaként a 11. évfolyamosok maradandó műsort állítottak össze.

Titkok a levéltárból – Csitos Ágnes Mária Antonella nővér élete

2023. december 17. 12:00

Csitos Ágnes Mária Antonella kalocsai iskolanővérről a gimnáziumi történelemszakkörön hallottam először, Pannonhalmán. Kiskunfélegyházán, ugyanabban az alföldi városban születtem, ahol Antonella nővér az 1990-es években, a születésem körüli időszakban óriási munkába fogott. Egy komplex oktatási intézményt alapított, azaz újjáélesztette a kalocsai iskolanővérek egykori iskoláját, a Constantinumot. Életének jelentős részét Pannonhalmán töltötte, az ott működő szociális otthonban ápolta, gondozta számos idős szerzetestársát.

Oldott hangulatban

2023. december 9. 12:00

Harmadik iskola-előkészítő programját tartotta meg november 28-án és 29-én a Batthyány Lajos Általános Iskola két csoportban, összesen 37 nagycsoportos óvodás részvételével. A gyerekek lelkesen érkeztek a foglalkozásra és egyre barátkozóbbak, oldottabbak voltak. A bemutatkozós játék az együttműködést, a kreativitást, a bátorságot és egymás megismerését segítette.

Nemcsak mese, hanem valóság

2023. december 8. 17:30

Az igazi mesevilág a B-612-es kisbolygón tárul elénk. Ezen a gyermekkort idéző játékbolygón él a Kis herceg, s innen indul el látogatóba, a szomszédos planéták lakóihoz. A gyermekmesén belül ott van egy másik, filozofikus mese: egy gyermek utazásának története, aki ártatlan szemével értetlenül figyeli a felnőttek világát.

Ünnepi fények a templomtoronyból

2023. december 9. 15:00

Újra megnyílt az Ótemplom tornya a látogatók előtt, december 8-án. Az eseményre 160 ember jelentkezett, akik félórás váltásban felsétálhattak Kiskunfélegyháza legrégebbi templomtornyába, ahonnan csodás kilátás tárult eléjük.

Tényleg jobb adni, mint kapni?

2023. december 19. 18:00

Az ember társas lény, és az egészségünkre is kihat, hogyan kapcsolódunk másokhoz, a jótékonyság pedig a kapcsolódás egyik formája – írja Tristen Inagaki, neurológus. A jótékonyság, az adományozás kiemelt időszaka az advent és karácsony. Ilyenkor nyitottabbak vagyunk az adakozásra, a segítségnyújtásra. A szeretet ünnepére készülve nagyobb érzékenységgel vesszük észre a rászoruló családokat, nehezebb helyzetben élő embertársainkat. Feketéné Csikós Szilvia mentálhigiénés szakemberrel, a félegyházi Borostyán Ház alapítójával az adakozásról, az adományozó és adományozott közötti viszonyrendszerről beszélgettünk.

Évértékelő gyűlést tartott a bajtársi egyesület

2023. december 10. 16:00

Évértékelő gyűlést tartott december 8-án a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének Dél-alföldi régiója. A résztvevőket a Desperado Étteremben fogadták, ahol az elnökség bemutatta a BEOSZ DAR vezetőségét, amelynek 80 százaléka a Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület vezetői és tagjai közül került ki.