Vágányzári információ

2024. január 11. 14:00

A MÁV Zrt. értesíti utasait, hogy június 21-éig a Kiskunhalason végzett pályaépítési munkák miatt módosított menetrend szerint közlekednek a vonatok a 154—155—140 Baja—Kiskunhalas— Kiskunfélegyháza—Kecskemét vasútvonalon, helyettük Kiskunhalas—Külsőhalas állomások között vonatpótló autóbuszok közlekednek.

A stresszmentes ünnepért: egyszerű és pénztárcabarát karácsonyi receptek

2023. december 20. 14:00

Az ünnepi időszak sokak számára okozhat fejtörést, de azoknak sem kell aggódniuk, akik csak az utolsó pillanatban tudnak a készülődéssel foglalkozni, mégis szeretnének házi finomságokat készíteni. A bonyolult, órákat igénylő recepteket is könnyen hatékonnyá tehetjük néhány apró trükkel, és még a pénztárcánkat is megkíméljük velük. Elő a keverőtálakkal és a habverővel, hogy közösen élvezzük az egyszerű, mégis szívet melengető ünnepi ételeket a Rama karácsonyi tippjeivel és legfinomabb süteményreceptjeivel.

Hivatása volt másokért élni

2023. december 18. 12:00

Még szinte ki sem aludtak az emlékezés gyertyái, amelyeket a József Attila iskola elhunyt pedagógusaira emlékezve gyújtottunk, és november 30-án búcsúznunk kellett iskolánk egyik legnagyobb tanítóegyéniségétől, Fekete Jánosné Erzsike nénitől.

Ünnepi hangolódás a fúvószenekarokkal

2023. december 17. 14:55

Több filmzene és közismert mű is felcsendült december 16-án a Kiskunfélegyházi Ifjúsági és Koncert Fúvószenekar hagyományos karácsonyi hangversenyén. Az együttesek december 17-én, vasárnap 18 órától ismét várják a zeneszerető közönséget a Constantinum sportcentrumában.

A harmadik gyertya is fellobbant a város adventi koszorúján

2023. december 16. 21:00

Advent harmadik szombatján, december 16-án az öröm rózsaszín gyertyája is fellobbant Kiskunfélegyháza adventi koszorúján. A meghitt eseményre nagyon sokan ellátogattak a városháza elé, ahol Bajzák Andrea ifjúsági referens Lendvay Hedvig Karácsonyi utazás című versével köszöntötte a megjelenteket. Az öröm rózsaszín gyertyáját Szabó Péterné, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója és Csányi József polgármester gyújtotta meg.