Mától működik a főtéri szökőkút

2020. május 21. 15:00

Ma elindul a nagy szökőkút. Az első napokban minden nap 16, 18, 20 és 21 órakor kezdődik a program, amely 15 perc hosszú. A rendszer szélérzékelős, így nagyobb szélben a vízoszlop alacsonyabb lesz. Délután és este nézzék meg élőben, addig is gyönyörködjenek Görög Anita, Fantoly Márton és Patyi Zoltán (ARTzone Photography) fotóiban.

Hétfőtől indulnak az óvodák és a bölcsődék, de előre jelezni kell az igényt

2020. május 21. 11:00

Május 25-én, hétfőtől újra fogadja a gyermekeket Félegyháza összes óvodája és bölcsődéje – tájékoztatta lapunkat Csányi József polgármester. Az intézmények teljes kapacitással, korlátozás nélkül fogadják a gyermekeket. Hétfőn azok mehetnek óvodába, illetve bölcsődébe, akiknek a szülei ezt a szándékot május 22-én, péntek fél 9-ig jelzik az érintett intézményben.

Anyakönyvi hírek

2020. május 21. 13:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2020. 19. hetében újszülöttek, házasságot kötöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Állásajánlatok

2020. május 22. 16:00

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltségének legfrissebb állásajánlatai az alábbiakban olvashatók. További információ a Kiskunfélegyházi Járási Munkaügyi Kirendeltség címén kérhető: 6100 Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 4-5., Tel.: 76/795-065.

Éjfélkor jár le a határidő

2020. május 20. 11:00

Éjfélig lehet kiegészíteni, illetve elfogadni az szja-bevallási tervezetet. Aki egyetért a tervezetben foglaltakkal, azon nem változtat, annak május 20. után automatikusan bevallássá válik a tervezete, az egyéni vállalkozókat, az őstermelőket és az áfás magánszemélyeket kivéve.

Újabb portálok újulnak meg a városháza épületén

2020. május 21. 08:00

Még 2016-ban döntött úgy a városvezetés, hogy visszaállítja a szecessziós városháza eredeti faportáljait. Így amikor az egyik érintett üzlethelyiség – a jelenlegi Plus Market – megüresedett, a következő bérlő számára feltételül szabta a város az eredeti arculat kialakítását, azaz a faportálok visszaépítését. Így készültek el három évvel ezelőtt a patinás épület első korhű faportáljai. Most pedig a Rossmann oldalában is megkezdődtek a munkálatok.

Új kórokozó pusztítja a kék cinegéket

2020. május 23. 12:00

Az elmúlt hetekben Németországban rengeteg elhullott vagy beteg kék cinegéről érkezett jelentés. Azóta kiderült, hogy mi okozta a gondot – erről azért is jó tudnunk, mert hasonló eset bármikor előfordulhat nálunk is!

Korlátozás nélkül mehetünk orvoshoz

2020. június 12. 15:30

Június 15-én, hétfőtől újra korlátozás nélkül igénybe vehetők a háziorvosi és a házi gyermekorvosi, valamint a járóbeteg szakellátások – jelentette be Csányi József polgármester péntek délután a Facebook-oldalán.