Nagykoncerttel és meglepetés zenei produkcióval zárult a Félegyházi Napok

2022. augusztus 21. 13:00

Kedvezett az időjárás a délutáni programoknak a Fèlegyházi Napokon. A Brill Art Stúdió Táncsport Egyesület tagjai kezdték egy kiváló hangulatú bemutatóval a programfolyamot, ahol végül táncra bírták a vállalkozó kedvű nézőket is. Őket a gyermekek kedvencei követték: Farkasházi Réka és a Tintanyúl ezer mosolyt csalt a megjelentek arcára. Tóth Andi műsora után a Silver Step Táncstúdió növendékei adták át a nézőknek utánozhatatlan energiájukat és jókedvüket.

Az eső sem szegte kedvét a szórakozni vágyó embereknek

2022. augusztus 21. 12:00

A napközbeni eső ellenére augusztus 20-án, az államalapításunk ünnepén sokan kíváncsiak voltak a városi programokat kiegészítő szórakozási lehetőségekre. A városi sportcsarnok területén, valamint annak parkolójában zajló események számos lehetőséget kínáltak a kisgyermekes családoknak és a nagyobbaknak is.

Kenyérszentelés a Haleszi haranglábnál

2022. augusztus 20. 11:00

A mai napig él az a különleges hagyomány, hogy augusztus 20-án és az azt megelőző napon a város több pontján is kenyérszentelést tartanak, ahol a megszentelt kenyeret megszegve a vendégek fogyaszthatnak abból. Ennek megfelelően a gazdák mindig ügyeltek arra, hogy a nemzeti színű szalaggal átkötött kenyér új búzából, frissen sütve kerüljön az asztalra.

Kezdetét vette a Félegyházi Napok

2022. augusztus 20. 08:30

Kezdetét vette a Félegyházi Napok programsorozat városunkban, augusztus 19-én, pénteken. A megnyitón Csányi József polgármester az államalapítás jelentőségét méltatta, köszöntötte a megjelenteket és a programokhoz mindenkinek jó szórakozást kívánt.

Kenyérszentelést tartottak Selymesben

2022. augusztus 20. 08:00

Kenyérszentelést tartottak a selymesi Mária-szobornál augusztus 19-én, pénteken. A Selymesért Egyesület vezetője, Molnár Tiborné Margitka kedves szavakkal üdvözölte a városrész összegyűlt lakóit, Balla László és Rosta Ferenc alpolgármestereket, dr. Ónodi Izabella és Ván Jenő önkormányzati képviselőket, dr. Tóth Ákos tárogatóművészt, valamint Hajagos Gyula atyát.