Bolondos farsangi hét a Waldorf iskolában

2024. február 13. 15:00

A farsang hete az egyik legizgalmasabb hét a Waldorf-iskolások életében. Egész héten furcsábbnál furcsább dress code alapján jönnek ilyenkor iskolába diákjaink és tanáraink, amit iskolaszerte plakát hirdet. A telet sok-sok mosollyal, hahotázással űzzük el.

Édes anyanyelvünk

2024. február 13. 18:00

A nyelvi készségek, nyelvi kreativitás, helyesírás, nyelvhelyesség, szókincs, anyanyelvi érdekességek, szabályos és a szép nyelvhasználat szerepelnek a „Nyelvész” Anyanyelvi Tanulmányi Verseny témáiban. A kitűzött célok közt szerepet kapott az igényes és helyes nyelvhasználat elsajátítása, a nyelv sokszínűségének megismertetése, az érdeklődés felkeltése anyanyelvünk szépségei iránt, a nyelvi hagyományok ápolása.

Itt a farsang, áll a bál

2024. február 13. 13:00

Harmadik alkalommal várta az óvodásokat iskolaváró foglalkozására a Batthyány Lajos Általános Iskola, február 12-én. A programsorozat célja, hogy a nagycsoportos korú óvodások minél hamarabb megbarátkozzanak az iskolával, életük következő helyszínével.

Sajtótájékoztatót tartott a Veled a Városunkért Egyesület

2024. február 13. 11:00

A Veled a Városunkért Egyesület képviselő-csoportja sajtótájékoztató keretében mutatta be a Kiskunfélegyháza város 2024-es költségvetéséhez benyújtott javaslatcsomagját, február 12-én, hétfőn. Az eseményen megjelent Kis-Szeniczey Kálmán frakcióvezető, Németi Hajnalka, az egyesület elnöke és Horváth Tamás önkormányzati képviselő.

Meghosszabbították a nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázat határidejét

2024. február 17. 14:00

Retró autóbuszok szerelmesei, kreatív elfoglaltságokat magas szinten művelők, figyelem! A korábban meghirdetetthez képest egy hónappal hosszabb ideig szárnyalhat a fantázia: a Volánbusz március 15-éig meghosszabbította az Ikarus EAG 397.05 típusú jármű múltidéző hangulatú dekorálására vonatkozó Nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázatának benyújtási határidejét.

Idén újjáépül a Dózsa utca, a Felsőtemetői ravatalozó, megépül a Csanyi úti kerékpárút és folytatódnak a városrészi útépítések

2024. február 12. 08:00

– Az önkormányzati ciklus lassan a végéhez közeledik. Covid-járvány, háború, energiaválság, infláció kísérték végig az elmúlt öt évet. Kollégáimmal – akikkel a város működéséért felelősséggel tartozunk – épp úgy hozzuk meg döntéseinket, mint egy felelősséggel gondolkodó család: ésszel, biztonságra törekedve azt a pénzt fordítjuk fejlesztésre, környezetünk szépítésére, életminőségünk javítására, amit félre tudunk tenni. Mint 10 év óta mindig, 2024-ben is szinte az utolsó fillérig Félegyháza fejlesztésére költjük szabad forrásainkat – mondta Csányi József polgármester az esztendő terveiről és az elmúlt évek nagy jelentőségű, a jelent is formáló eseményeiről, azok következményeiről folytatott beszélgetésünkkor.