Sport 2020. szeptember 27. 17:15

Nyert a bajnokesélyes Kiskunfélegyházán - videóval

Nem várt könnyű feladat a P&P Kiskunfélegyházi HTK férfi kézilabdacsapatára, amely a megyei I. osztályú bajnokság 3. fordulójában az aranyéremre is esélyes Kecskeméti TE U22 gárdáját fogadta. A vendégek igazolva hírüket, magabiztos győzelmet arattak.

A mérkőzést némileg szokatlan időpontban, vasárnap délelőtt rendezték meg szeptember 27-én. A járványhelyzet miatt ezúttal is zártkapu előtt, nézők nélkül.

A P&P KHTK legutóbb Kecelen maradt alul szoros végjátékot követően, míg a Kecskeméti TE U22 első tétmérkőzésére készült a most futó bajnokságban.

Az előzetes erőviszonyok a vendégek mellett szóltak, akik a feljutást tűzték ki célul a szezon végére.

A találkozót ennek fényében a kecskemétiek kezdték jobban. A félegyháziak próbálták tartani a ritmust, helyenként szép támadásokat vezettek és látványos gólokat értek el.

20 percet követően 8-14 volt az állás és a különbség a későbbiek során sem csökkent.

Több labdavesztést góllal büntettek a vendégek, akik nem egy gyors találatot értek el ellenakciókból. A félidő végére ennek köszönhetően előnyüket megduplázták. (10-21)

A továbbiakban sem változott a játék képe. A KHTK fiataljai becsülettel küzdöttek, de nem nyílt esélyük egy szoros mérkőzésre.

A vendégek könnyed, 48-18-as győzelmet értek el.

Értékelés:

Fekete Krisztián (edző, KHTK):

Tudtuk, hogy sok elfutás gólt fogunk kapni hosszú indításokból és labdavesztésekből. Nagyon nehéz volt a kecskemétiek ellen játszani. Pontosak és gyorsak voltak. Akadtak olyan szituációk, amiket jól megoldottunk mind támadásban, mind pedig védekezésben. Annak örülök, hogy nem törtünk össze, hanem játszottunk és végig mentünk előre.

Czakó Roland (játékos, KHTK):

A szezon egyik legerősebb ellenfelét fogadtuk. Nagy tempójú mérkőzést játszottunk és úgy gondolom kellően felvettük a ritmust. Számunkra jó gyakorlás volt a mai találkozó és azt gondolom, ha ilyen elánnal játszunk, akkor a későbbiek során meglepetéseket is okozhatunk gyengébb csapatok ellen.

Bács-Kiskun megyei férfi I. osztály 3. ford., 09. 27.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – Kecskeméti TE U22 18-48 (10-21)

A mérkőzés teljes felvétele itt nézhető meg.