Több mint 200 kiló halat fogtak ki

2014. június 26. 11:42

Páros horgászversenyt rendeztek június 21-én a Balog Tanya Horgásztón. A kétszer négy órás megmérettetésre 14 csapat nevezett. A páros egyik tagja úszóval a másik tagja fenekező készséggel horgászhatott. A verseny délelőtti szakasza még nehezen indult, de délután folyamán már a halakban sem volt hiány. Összesen 243,5 kg hal akadt a horgokra.

Részletek
Ma ér véget a vitorlázó modell repülők nemzetközi versenye

2014. június 22. 18:20

Június 20-a és 22-e között rendezték meg az 5. nemzetközi F5J termik vitorlázó modell repülő versenyt Matkópusztán, amit a Kiskunfélegyházi Modellező Sportegyesület szervezett. A megmérettetésre 14 országból érkeztek versenyzők, köztük számos Európa-bajnok és világbajnok található. A félegyházi egyesületből öten indultak el.

Részletek
Emléktornán győztek az U9-es focisták

2014. június 22. 09:48

A X. Szentkúti Ferenc emléktornát rendezték meg június 21-én Törökbálinton, melyen nyolc U9-es csapat, köztük a Kiskunfélegyházi HTK is részt vett. A félegyháziak magabiztos játékkal, százszázalékos teljesítménnyel az első helyet szerezték meg.

Részletek
Megnyerte a rájátszást a Kiskunfélegyházi HTK

2014. június 21. 19:39

3-2-re győzött idegenben, így feljutott az NBIII-ba a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata. A félegyháziak a párharc első mérkőzésén hazai pályán 2-2-es döntetlent játszottak, ezt követően voltak képesek idegenben a bravúrra. Ellenfelük, a Békés megyei bajnok Szabadkígyósi SZSC a veretlenül elért bajnoki címe után hazai pályán bukta el a rájátszást.

Részletek
Fiatalok ismerkedtek meg a kosárlabdával

2014. június 20. 23:37

Több mint 50 diák részvételével idén is megrendezték a "Nyári Kosárlabda Tábort" Félegyházán. Az egyhetes foglalkozás alkalmával a 6-14 éves korú lányok és fiúk sajátíthatták el a kosárlabdázás alapjait.

Részletek
Mozgalmas héten vannak túl a sakkozók

2014. június 20. 23:30

Június 16-a és 20-a között immár sokadik alkalommal rendezte meg hagyományos sakktáborát a Kiskunfélegyházi HTK Sakkszakosztálya. Az első „lépéseket” június 16-án tették meg a hatvannégy mezős táblán a résztvevők. A zárás alkalmával június 20-án Nyílt Nemzetközi Sakkversenyt tartottak a Művelődési Házban, melyen a táborlakók mellett az Élő-pontokkal rendelkezők is asztalhoz ülhettek.

Részletek
Országos tornaversenyen értek el sikereket a Jövő Bajnokai

2014. június 19. 10:05

Adácson rendezték meg május végén a II. Delfin Kupa Országos Tornaversenyt, melyen a Jövő Bajnokai DSE Tornaszakosztály lány tagjai is részt vettek. A versenyen olyan topcsapatok tornászai szerepeltek, mint a Ferencvárosi Torna Club, az Eger, az Ózd, a Pécs, a Miskolc vagy a Salgótarján.

Részletek
 Kétszeres Európa-bajnok lett Csontos Piroska

2014. június 16. 11:48

Kiválóan szerepelt a hollandiai Bergen op Zoomban zajló INAS Atlétikai Európa-bajnokságon Csontos Piroska. Piroska a magyar paralimpiai válogatott tagjaként aranyérmet szerzett 100 és 200 méteres síkfutásban, emellett a 4X100-as és a 400X 400 méteres váltó tagjaként másodikként zárt. A félegyházi versenyző távolugrásban sem maradt adós a jó szerepléssel, ahol összetettben az ötödik helyen végzett.

Részletek
Halason remekeltek a Koppány Íjászok

2014. június 16. 09:58

Kiskunhalason, a Halasi Napsólymok versenyén vettek részt június 15-én a félegyházi Turul Koppány Íjászok. Az egyesületből ezúttal 17-en ragadtak íjat, 8-an közülük éremmel tértek haza.