Harmincéves a KAFF

2015. április 27. 12:35

Júniusban ismét az animáció magyar fővárosa lesz Kecskemét. Két hónap múlva rendezik meg a Kecskeméti Animációs Filmfesztivált (KAFF), az előkészületek már javában tartanak.

Fiatalok százai ismerkednek a város történetével

2015. április 30. 14:20

Több mint 300 félegyházi diák, 102 csapattal jelentkezett a 11. helytörténeti vetélkedőre. A négyfordulós megmérettetés tudáspróbájára a Móra Ferenc Művelődési Központban került sor, ahol a csapatoknak arról kellett számot adni, hogy mit tudnak a kunokról, a redemptioról, illetve középületeinkhez kapcsolódó kérdésekre kellett választ adniuk.

Gépész napok: 2015

2015. április 20. 17:55

Az idei évben XXXI. alkalommal rendezte meg a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézményében a Gépész napokat.

Szerdán moziba megy Magyarország

2015. április 21. 08:25

A világ első és eddigi legjobb kultúr sci-fije kerül április 22-én a magyar mozik vásznára. Szerdán este egy hatalmas, egyszeri és megismételhetetlen, különleges közösségi élményben lesz része azoknak, akik ellátogatnak a programhoz csatlakozó mozikba.

Tizenöt bemutató lesz a következő évadban a kecskeméti Katona József Színházban

2015. április 12. 14:15

Az öt nagyszínházi bemutató mellett öt darabot a kamaraszínházban, két darabot a stúdiószínházban mutatnak be, továbbá két gyermek- és ifjúsági bemutató, valamint egy bérletszünetes előadás is lesz a következő évadban, amely során új játszóhellyel bővül a teátrum – jelentett be Cseke Péter, a kecskeméti Katona József Színház igazgatója.

Van utánpótlása a félegyházi irodalmi életnek

2015. április 11. 09:00

Különböző stílusú és műfajú alkotások érkeztek idén is a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány vers- és prózaíró pályázatára. Ami örvendetes, hogy 34 értékes pályamű érkezett be. Tollforgatóink közül számosan először merték felvállalni, hogy alkotásukat nyilvánosságra hozzák, és vállalják a szakmai megmérettetést is – mondta el Mindák József kuratóriumi elnök a pályamunkák értékelésekor.

Időszaki tárlatok búcsúznak

2015. április 11. 08:25

A hétvégén három időszakos kiállítástól búcsúzik a kecskeméti Cifrapalotát látogató közönség. Az 1848-as forradalom dicsőségére kiírt gyermekrajz és -alkotó pályázat, valamint a Máday-gyűjtemény becses relikviái, a 80 évvel ezelőtt született Dulity Tibor festőművész, közösségi embert megidéző tárlat, valamint a piarista rend 300 éve Kecskeméten folyó oktató-nevelő munkájának történetébe avató kiállítás zárul április 12-én, vasárnap késő délután.