Tények és érvek Petőfi haláláról?

2014. június 9. 13:12

Telt ház várta június 5-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban Borzák Tibor újságíró „P. S.- Titok a barguzini csontváz körül” című könyvének bemutatóját. Az ünnepi könyvhét keretében megtartott előadáson Kriskó János, a Kecskeméti Televízió szerkesztője beszélgetett a szerzővel és Karáth Imre dokumentum-filmessel a szibériai legendáról, hogy valóban Petőfi maradványait találták-e meg Szibériában.

Több táncházat és tábort szervez a Félegyházi Táncszínház

2014. június 4. 12:35

Az idén tíz éves egyesület igencsak mozgalmas évnek néz elébe. Jubileumot ünnepelnek, és szerencsére egyre több az érdeklődő mind nézőként, mind táncoslábú jelentkezőként. Ezúttal újabb pályázati forrást is sikerült a táncszínháznak szereznie, rendezvények szervezéséhez - mondta el Kovács-Csonka Szilvia, a táncszínház titkára.

A tánc az élete

2014. június 3. 09:30

Aranyéremmel tért haza a Kiskunhalasi Néptánc Együttes szólótáncosoknak meghirdetett versenyéről Keserű Benedek. A Padkaporos Táncegyüttes fiatal reménysége nagyecsedi magyar verbunkjával nyerte el a közönség és a zsűri elismerését.

Tizenhárom bemutató lesz a kecskeméti Katona József Színházban

2014. május 30. 12:55

A nagyszínpadon hét, a Kelemen László Kamaraszínházban, illetve a várhatóan 2014 januárban, az egykori Városi Mozi épületében kialakítandó játszóhelyen három, a Ruszt Stúdióban szintén három bemutató lesz az új évadban – ismertette a jövő évi premiereket Cseke Péter, a kecskeméti Katona József Színház igazgatója csütörtökön az évadzáró társulati ülésen.

V. jubileumi rocktábor Kiskunfélegyházán

2014. május 29. 16:37

Júniustól újra rocktábor indul Kiskunfélegyházán. Az általános és középiskolás fiatalok a nyári szünetben két turnusban foglalják majd el a Rocktárat, hogy hangszereken játszhassanak, hangtechnikai és zenei ismeretekkel bővítsék tudásukat.

Képzőművész növendékek látványos kiállítása

2014. május 28. 16:30

A művelődési központban rendezte meg tanévzáró kiállítását a Kiskun Alapfokú Művészetoktatási Intézmény. A tárlaton nyolc település ifjú tehetségeinek alkotásait láthatják az érdeklődők. Műfaji sokszínűség jellemzi a bemutatót. Grafikák, festmények, kerámia, tűzzománc és textil. Mindenben kipróbálták tehetségüket a tanulók, és nem is eredménytelenül – mondta el a megnyitón Maróti Antalné közoktatási szakreferens. Ígéretes vázlatokat, már-már művészi alkotásokat is láthatunk a posztamenseken. Egy biztos, érdemes ellátogatni a kiállításra.

Értékőrzés Natura Hungarica módra

2014. május 28. 13:05

A Natura Hungarica Alapítvány 2013 nyarán kapcsolódott be az Értékőr mozgalomba, mely során önkéntes fiataljaival részt vettek a Lakiteleki Értékőr Képzésen. A veszprémi és a félegyházi csoport vezetői megbeszélték a következő találkozást, mely a városalapítók napján meg is valósult.