Minőségi Díjat kapott a Kecskeméti Katona József Könyvtár

2015. január 23. 12:40

A létező legmagasabb szakmai elismeréssel tüntették ki csütörtökön a Kecskeméti Katona József Könyvtárat. A Könyvtári Minőségi Díjat, amit idén osztottak ki először, Balogh Zoltán Emberi Erőforrások minisztere adta át Ramháb Máriának, a könyvtár igazgatójának Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében.

Múzeumi fotógyűjtemény az interneten

2015. január 23. 09:40

A muzeológusokat régebben rémülettel töltötte el a "családi fotó" jelenség. Képek milliói sodródtak a családi emlékezetek terében adatolatlanul, történeti és fotográfiai értékeiket gyakorta meglehetősen túl- vagy alulértékelve.

Zenével, tánccal, prózával ünnepelte Félegyháza a kultúrát

2015. január 23. 07:30

Méltóképpen emlékezett meg Félegyháza a magyar kultúra napjáról. Az ünnepi műsor összeállítóinak sikerült Márai Sándor intelmét megfogadniuk: „Te válogass. Ne finnyásan és orrfintorgatva válogass, hanem szigorúan és könyörtelenül. Nem lehetsz elég igényes erkölcsiekben, szellemiekben. Nem mondhatod elég következetesen: ez nemes, ez talmi, ez érték, ez vacak. Ez a dolgod, ha ember vagy, s meg akarod tartani ezt a rangot.” A művelődési központ színháztermében megrendezett műsor teltházat vonzott, és a nagytiszteletű közönség szerencsére a tetszésnyilvánítástól sem tartózkodott. Ezekben az értékes pillanatokban teremtődött meg az egység alkotó és közönség között, s ilyenkor minden jelenlévő tudta, miért fontos ünnepelni a magyar kultúrát.

A tehetséges emberek tudatosabbak is

2015. január 22. 08:25

Egy friss, hazai kutatás a tehetséget és a tehetséghez kapcsolható tényezőket járja körül. Vizsgálja a megkülönböztető jegyeket, felismerhetőséget, a szükséges lépések és a tudatosság szerepét.

Elhunyt S. Nagy István

2015. január 20. 12:45

Elhunyt S. Nagy István EMeRton-díjas, Artisjus-életműdíjas dalszövegíró, aki az 1950-es évek második felétől számos slágert írt mások mellett Kovács Katinak, Koncz Zsuzsának, Zalatnay Saroltának és Máté Péternek.

A „kockológia” magasiskolája

2015. január 19. 16:30

XIX. alkalommal rendezték meg a Móra Ferenc Gimnázium képzőművészkör kiállítását. A biennálé idén a „Bűvös kockák” címet viselte. A művelődési központ aulájában megnyílt tárlat alkotóit és közönségét Rosta Ferenc művésztanár, a kör alapítója köszöntötte. Kifejtette, hogy a 30 esztendeje kezdődött művészeti munka igazolja az ókori mondást, miszerint: „ars longa, vita brevis”, azaz, „az élet rövid, a művészet örök”.