Országos elődöntőbe jutottak a tornászok

2015. január 29. 10:05

A diákolimpia megyei döntőjét rendezték meg január 28-án Kecskeméten, ahol kiélezett versenyt követően az I. és a II. korcsoportban is ezüstérmet szereztek a József Attila Általános Iskola tornászai. Eredményükkel a félegyháziak továbbjutottak az országos elődöntőbe és az ország élcsapataival mérhetik össze tudásukat február végén.

A barátság jegyében sakkoztak Korondon a félegyháziak

2015. január 28. 18:00

A birkózókkal közösen a félegyházi sakkozók is ellátogattak Kiskunfélegyháza erdélyi testvértelepülésére Korondra. A félegyháziak és a korondiak évek óta jó kapcsolatot ápolnak egymással. Ennek jegyében rendszeresek az összetartások, közös versenyek, kirándulások.

Sikeres korondi szerepléssel kezdték az évet a birkózók

2015. január 27. 23:30

Kiskunfélegyháza erdélyi testvértelepülésére látogatott január végén a Kiskunfélegyházi Vasas TK birkózócsapata, akik a község híres szülöttjének, Lőrincz Márton (olimpiai bajnok birkózó) tiszteletére szervezett nemzetközi versenyen vettek részt. A 15. Lőrincz Márton emléktornán hét magyar és tizenhárom román egyesület 252 birkózója lépett szőnyegre. A félegyháziak négy arany-, négy ezüst -és egy bronzérmet, valamint egy ötödik helyet szereztek, amivel a csapatversenyben a harmadik helyen zártak.

A győzelem útján maradt az Astra

2015. január 27. 22:40

Az idei évet is ott folytatta az Astra Kiskunfélegyháza HFC, ahol az előző évet abbahagyta a női futsal NBI alapszakaszában. Az Astra a bajnokság 12. fordulójában az Univerzum Sport Club vendégeként szerepelt és listavezetőhöz méltó módon fölényes, 5-0-ás sikert aratott. Az együttesből Szabó Boglárka négy gólig jutott.

Osztották a pofonokat az ökölvívók

2015. január 28. 12:10

Pofonpartin vettek részt január 24-én Nyíradonyon a Kiskunfélegyházi HTK ökölvívói. A versenyen több mint 100 fiatal bokszoló lépett ringbe, akik közül 27-en Romániából érkeztek. A félegyházi nyolc fővel utaztak a helyszínre, négyen mérkőzést is játszottak, amit sikerrel abszolváltak.

Folytatódik a bugaci Sakk Klub versenysorozata

2015. január 28. 17:10

XI. Sakk-Matt versenyre kerül sor 2015. január 30-án, pénteken 16 órai kezdéssel a bugaci Rigó József ÁMK Művelődési Házban. 2014-ben összesen 287 játékos ült asztalhoz, akik 977 sakk partit játszottak le. Az a játékos, aki 2015 januárjától 2015 októberéig a Sakk-Matt versenyein korcsoportonként a legtöbb pontot gyűjti átveheti 2015. november 7-én az V. Juhász Károly Sakk Emlékversenyen a Sakk-Matt Kupát.

Kettős félegyházi siker

2015. január 27. 15:30

A kecskeméti Lánchíd utcai Általános Iskola tornacsarnoka volt a helyszíne a Dél-Alföldi régió XXI. teremversenyének. A két korosztályban 12 csapat versenyzett sprint, gátváltó, helyből távolugrás, szemből magasugrás és kétkezes medicinlökés sportágakban.

Öt pontot szereztek Karcagon a sakkozók

2015. január 26. 11:30

A 7. fordulót rendezték meg január 25-én az NBII Tóth László csoportjában, melyen a Kiskunfélegyházi HTK sakkcsapata az élmezőnyhöz tartozó Karcagi SE otthonába látogatott. A félegyháziak szoros csatában öt pontot szereztek, amivel a 10. helyet foglalják el a táblázaton.

Erős csapatok ellen álltak helyt a gyerekek

2015. január 25. 14:10

Az Újpest, a Dunakanyar SE, a Testvériség SE és a Dunafém együtteseivel találkozott a csoportmérkőzések során a Kiskunfélegyházi HTK U11-es korosztályú csapata január 24-én, a III. Dunakanyar Kupán. A Budakalászon megrendezett tornán a félegyháziak többek között az Újpest csapatát is megverték és a harmadik hely elérésére is megvolt az esélyük. A bronzmérkőzésen a Budaörs végül jobbnak bizonyult, a KHTK így a negyedik helyen végzett. A kupát a Mészöly Foci Suli nyerte meg.