Párosban rendeznek ranglista versenyt

2015. február 3. 15:25

Két fős csapatok számára tartanak megyei amatőr asztalitenisz ranglista versenyt február 14-én a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola edzőtermében. A kiírás értelmében a megmérettetésre minden olyan amatőr játékos nevezhet, aki nem szerepel a megyei bajnokságnál magasabb osztályban, vagy már betöltötte az 50. életévét. Nevezni a helyszínen (Kossuth u. 35.) 8:30-tól lehet.

Gyulán és Dunaújvárosban jártak a Fénypárducok

2015. február 3. 12:20

Két versenyen vettek részt januárban a KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztályának tagjai. Január 17-én Gyulán Guti András emlékére szervezett tornát a Kerecsényi László Íjász Egyesület. A II. Kerecsényi Kupa teremíjász versenyen 208 fő indult el. A hazai versenyzők mellett szép számmal érkeztek Erdélyből és Romániából is. A kihelyezett 18 cél 3 csoportot képviselt: lőlapos, vadász és ügyességi. A verseny kimondottan örömíjász jellegű volt, viszonylag könnyen lehetett jó pontszámokat teljesíteni.

Megnyerte a válogatót, így részt vehet a tajvani junior ökölvívó világbajnokságon Endre Krisztina

2015. február 3. 12:05

Székesfehérváron rendezték meg január 31-én a magyar válogatott válogató versenyét, melyen a Kiskunfélegyházi HTK Ökölvívó Szakosztályának két tagja, Endre Krisztina és Mátrai Klaudia is részt vett. A junior korú lányok 2014-ben második helyen végeztek az országos bajnokságon, de a győztesek korosztályt váltottak, így a félegyházi reménységek ismét megmérkőzhettek a magyar válogatott tagságért. Endre Krisztina 54 kilogrammban legyőzte ellenfelét, míg Mátrai Klaudia 57 kilogrammban második lett.

Büntetőkkel maradt alul a Félegyházi Térségi Sportiskola U17-es csapata

2015. február 1. 20:30

Hat csapat részvételével rendeztek teremtornát az U17-es korosztály részére február elsején a félegyházi sportcsarnokban. Az együttesek két hármas csoportba osztva körmérkőzéseket játszottak egymással. A Félegyházi Térségi Sportiskola a KLC B és C ellen négy pontot szerzett, majd a döntőbe is bekerült, ahol a büntetőrúgásokat követően második lett.

Nemzetközi tornán szerepeltek a Jövő Bajnokai DSE serdülői

2015. február 1. 20:00

A regionális bajnokság nyitányára készülve nemzetközi tornán vett részt február elsején Hódmezővásárhelyen a Jövő Bajnokai DSE serdülő együttese. A félegyháziak a helyi csapat mellett egy szerb gárdával küzdöttek meg. A szerbek ellen ugyan alulmaradtak, de a házigazdákat magabiztosan legyőzték. A Jövő Bajnokai U12-es "Józsefes" és "Constis" együttese eközben január 31-én Kecskeméten szerepelt, ahol a Józsefesek egy mérkőzést hoztak le sikerrel, míg a Constisok mindkét találkozójukat megnyerték.

A Spílerek értek oda az első helyre

2015. február 8. 22:00

A Constantinum Sportcentrumában folytatódott a téli teremlabdarúgó bajnokság január 31-én. Az idei második torna ezúttal a Spílerek számára hozta meg a sikert. Őket a Mindegy, a Sugárcső és a Bokafogó elnevezésű csapatok követték. A torna gólkirálya Vízteleki Szilárd lett. A legjobb játékosnak Kürtösi Zoltánt, a legjobb kapusnak Magyar Imrét választották.

Gyerekek ragadtak ütőt a FASI teremben

2015. február 1. 11:25

Általános -és középiskolás diákok számára rendeztek utánpótlás ranglista versenyt január 31-én a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola edzőtermében. A gyerek délelőtt 9 órától négy korosztályban mérkőztek meg egymással. A tornára Szolnokról, Hódmezővásárhelyről és Kiskunmajsáról érkeztek résztvevők.

Meglépett ellenfelétől az Astra

2015. január 31. 20:35

Fontos győzelmet ért el Budapesten, a Kruj István Sportcsarnokban január 31-én az Astra Kiskunfélegyháza HFC a női futsal NB I 13. fordulójában. A címvédő és listavezető Astra a második helyezett Hajdúböszörményi TE együttesét múlta felül 3-1-re. A találkozón a Hajdúböszörményi TE vezetett, de a félegyháziaknak sikerült megfordítaniuk az állást. Az Astra előnye a bajnokságban 5 pontra nőtt riválisával szemben, emellett a kupadöntő szempontjából is fontos volt a siker. A Félegyházán megrendezésre kerülő fináléban ugyancsak e két együttes vív meg egymással a serlegért.

Freestyle világbajnok, Szász Kitti látogatott városunkba (Videóval)

2015. január 31. 12:35

Látványos produkcióval, a labdazsonglőrködés minden csínját bemutatva nyűgözte le a félegyházi közönséget Szász Kitti, négyszeres női freestyle-foci világbajnok január 30-án. A világszerte ismert sportolónő a Szent Benedek Gimnázium szalagozó ünnepségén és a Kiskunfélegyházi HTK Labdarúgóestjén is előadta látványos produkcióját. Utóbbi helyen időt szakított a KHTK fiatal reménységeinek oktatására is. Az ügyesebbek egy-két trükköt elleshettek, megtanulhattak a freestyle világbajnoktól.

Majsára látogatnak a kézis serdülő lányok

2015. január 30. 15:50

A Bács-Kiskun megyei leány serdülő bajnokság második fordulóját rendezik meg február elsején Kiskunmajsán a Széchenyi István Általános Iskola sportcsarnokában. A házigazdák mellett a Félegyházi KSC, a Kiskőrös és a Tiszakécske csapata vesz részt a tornán. A program 9 órakor a Félegyházi KSC- Kiskunmajsa SE találkozóval kezdődik.