Színház a nappaliban

2020. április 5. 12:00 | Koronavírus

Jövő héttől online előadásokkal kedveskedik a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház a már elvonási tünetektől szenvedő színházrajongóknak. Ezen kívül lesz “Best of” videósorozat, de folytatódnak a videó-rejtvények is, amelyek mindig egy-egy előadást fednek fel a következő évadból.

A XXXIV. Eucharisztikus Kongresszus emlékezete Kiskunfélegyházán

2020. április 13. 08:00

A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus a római katolikus egyház rendszeresen megrendezett, világméretű eseménysorozata. Az esemény célja az oltáriszentség megismerésének és tiszteletének elmélyítése. Szervezője a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusok Pápai Bizottsága. A négyévenként más-más helyszínen meghirdetett kongresszusnak a szervezője a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusok Pápai Bizottsága. Az alábbiakban Hajagos Csaba, a Kecskeméti Katona József Múzeum Történeti-Néprajzi Osztály történészének, muzeológusának, kulturális örökségvédelmi szakértőjének publikációját adjuk közre.

Zárva tartás alatt is dolgoznak a könyvtárban

2020. április 2. 08:00 | Koronavírus

Minden könyvtáros azon dolgozik, hogy a raktári állományt átválogassa, a zsúfolt polcokat lazítsa, rendezze. Az alagsori raktárban több ezer könyvet vonnak ki elavult, rossz állapotuk miatt az állományból. A munkatársak az önkormányzat felhívására védőmaszkokat varrnak azzal a céllal, hogy segíteni tudják a város lakóit. E munkákat elsősorban a nem szakmai területen dolgozók végzik nagy lelkesedéssel, de szívesen bekapcsolódnak a könyvtárosok is.

Hatezer műsort tett ingyenessé az MTVA

2020. március 30. 17:00 | Koronavírus

A NAVA (Nemzeti Audiovizuális Archívum), a Rádióarchívum és az M3 is ingyenessé tette tartalmainak egy részét, hogy a komolyzene, a különféle műsorok, a hangoskönyvek, a tévéfilmek és a sorozatok által az igényes szórakozás és a korosztálytól független tanulás élményét felkínálva támogassa a minőségi otthoni időtöltést.

Értékfeltárás a Kárpát-medencében

2020. március 28. 12:00

A Kárpát-medencei Értékfeltáró Kollégiumok munkáját Lezsák Sándor, a Népfőiskola Alapítvány elnöke indította útjára 2014-ben. A Kárpát-medence magyarlakta területein folyó kutatás célja a helyi és térségi értékek, értékőrzők összegyűjtése szakmai vezetők irányítása mellett.

Nem áprilisi tréfa: Zakar Anita a Rádió Smile-nál folytatja

2020. március 25. 15:00

Február végén volt 2 éve, hogy Zakar Anita elköszönt a hallgatóktól, mint reggeles műsorvezető. Azóta főleg a rendezvényeken, a színpadon és itt a Félegyházi Közlöny hasábjain is találkozhattunk vele. Előbbi munkák mellett pedig április 1-jétől a Rádió Smile stábját is erősíti hétköznapokon, reggelente.