Előadáson idézték fel a 200 éves Hattyúház történetét

2020. október 22. 12:00

A 200 éves Hattyúházról tartott előadást Fekete Beatrix, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnökhelyettese október 20-án a városi könyvtárban. Az előadás után leplezték le az udvaron azt a Petőfi-domborművet, amelyet dr. Tarjányi József kezdeményezésére és anyagi hozzájárulásával készített el Hunyadi László erdélyi szobrászművész.

Jubilált a Zenebarátok Kórusa

2020. október 20. 18:00

Nagyszabású koncerttel ünnepelte a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa fennállásának 25. évfordulóját. Az ünnepléshez a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar is csatlakozott, még színesebbé téve a Szatmári Imre által vezetett Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusának produkcióját.

A magyar borkultúrát népszerűsíti a Magyar Borok Katedrálisa

2020. október 24. 08:00

„A Kunhalom az alföld katedrálisa” – ez az Illyés Gyula idézet áll a formájában kunhalomra emlékeztető Magyar Borok Katedrálisa bejárata fölött, a magyar értékeket bemutató lakiteleki Hungarikum Ligetben. A borospincét szimbolizáló építmény – ahogy Szappanos Benedek, a borkatedrális egyik szakmai felelőse fogalmazott – a magyar borkultúra egyik szentélye szeretne lenni, a szőlőművelő, borkészítő, alkotó ember, és a nemes italt tisztelettel kóstoló fogyasztó temploma.

Könyvtársarok – Októberi újdonságok

2020. október 21. 12:00

Kapcsolat – kultúra – közösség „Olvasni lelki gyönyörűség” – így szól a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár szlogenje. Évente átlagosan 2500 darab új dokumentumot vásárolnak, többségében könyveket, figyelve a könyvtárba járók olvasási szokásait, a könyvkiadók sikerlistáit, valamint teljesítve az olvasók kéréseit. Három könyvet ajánlunk, amelyek az elmúlt hetekben kerültek a bibliotéka polcaira.

Ziegler Ferenc iskolája maga a természet

2020. október 20. 11:00

A Magyar Festészet napja alkalmából Ziegler Német Ferenc izsáki festő kiállítása nyílt meg a Petőfi Sándor Emlékházban. Az alkotó ezen a napon már délelőtt bemutatkozott a félegyháziaknak, amikor a városháza előtt állította fel festőállványát, munkája közben pedig minden érdeklődő kérdésére szívesen válaszolt. A tárlatot Molnár István, Holló László-díjas festőművész nyitotta meg. Közreműködtek a Balázs Árpád Művészeti Iskola diákjai.

Lukács Ferenc alkotásai a művészet dicséretére születtek

2020. október 19. 18:00

A félegyházi közművelődési intézmények tárlatokkal ünnepelték a festészet világnapját. A Móra Ferenc Művelődési Központban Lukács Ferenc festőművésznek nyílt kiállítása október 16-án. Alkotásait Szabó Ildikó művésztanár ajánlotta a látogatók figyelmébe, a megnyitón közreműködött a Láma Dalai együttes.

Kovács Zsóka selyemfestő tárlatvezetése a könyvtárban

2020. október 18. 17:00

A Magyar Festészet Napja alkalmából Kovács Zsóka selyemfestő tárlatvezetését élvezhette az érdeklődő közönség október 17-én, szombaton délelőtt. Az egykor kiskunfélegyházi művész minden kiállított képéről mesélt, a tárlatot a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban a múlt hónapban nyitották meg.

Hungarikum lett a Magyar népmesék rajzfilmsorozat

2020. október 19. 12:00

A Magyar Népmesék rajzfilmsorozattal gazdagodott a Hungarikumok gyűjteménye. A Hungarikum Bizottság lakiteleki ülésén döntött a Hungarikumok Gyűjteményének bővítéséről. A Magyar Értéktárba bekerült többek között Kecskemét szecessziós városmagja, különös tekintettel a Cifrapalota épületére.

A Nyitott műhely folytatására készülnek képzőművészeink

2020. október 19. 16:30

Az elmúlt időszakban a Holló László Képzőművészkör egy sikeres pályázatnak köszönhetően 12 hétvégén fogadta a Petőfi-téri székházában, azokat a művészet iránt érdeklődő fiatalokat és felnőtteket, akiknek kedve támadt tehetségük kipróbálására. A program végén záró kiállításon mutatták be a legsikeresebb alkotásokat és a közös munkáról készült fotókat.