A Balatonnál edzőtáboroztak a birkózók

2014. augusztus 13. 12:45

Idén 15. alkalommal rendezte meg hagyományos balatoni nyári edzőtáborát a Kiskunfélegyházi Vasas TK. A birkózók augusztus elseje és 10-e között Balatonföldváron készültek, ahol a gróf Széchényi Imre Általános Iskola tornaterme adott otthont a foglalkozásoknak.

Több mint 700 kiló halat fogtak 24 óra alatt

2014. augusztus 14. 16:15

Kiváló időjárási körülmények között rendezték meg augusztus 9-én és 10-én a 24 órás horgászversenyt a Balog Tanya Horgásztó és Pihenő Parkban. A versenyt megelőző eső és az azt követő meleg kedvezett a horgászoknak, ez a fogáson is meglátszott. A résztvevő csapatoknak összesen 723,47 kilogramm hal akadt a horgukra. Az első helyet a Polyák Borászat Team szerezte meg 129,14 kilogrammnyi kifogott hallal.

Győzelemmel hangolt a bajnokságra a Kiskunfélegyházi HTK

2014. augusztus 10. 18:55

Megnyerte utolsó edzőmérkőzését a megyei I. osztályú bajnokság nyitánya előtt a Kiskunfélegyházi HTK. Az együttes augusztus 9-én a Csongrádot győzte le hazai pályán 4-3-ra. A gólokban gazdag mérkőzésen végig a félegyháziak irányítottak. A szünetben már 3-1-re vezettek és az előnyüket a második félidőben is megtartották.

Egyhetes táborban oktatják az asztaliteniszező fiatalokat

2014. augusztus 11. 14:30

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is nemzetközi asztalitenisz tábornak ad otthont Félegyháza. A tábort augusztus 8-a és 15-e között rendezik meg a városi sportcsarnokban, melyen Európa és a térség legjobb fiataljai vesznek részt. A foglalkozásokat magyar és külföldi edzők felügyelik. A tábor célja a tehetségek felfedezése, a játékosok képességeinek fejlesztése.

Városi rangadóval és halasztással indul a megyei labdarúgó bajnokság

2014. augusztus 7. 11:10

Augusztusban mindhárom félegyházi csapat számára elkezdődik a megyei labdarúgó bajnokság. A megyei I. osztály címvédője, a Kiskunfélegyházi HTK Kiskunhalason kezdte volna el a szezont, e mérkőzést azonban augusztus 17-ről november 29-ére halasztották. A KHTK így augusztus 23-án szombaton 17 órakor játssza első tétmérkőzését. A 2. fordulóban a Kecskeméti LC-t fogadja hazai pályán. A megyei II. osztály északi csoportja ezzel szemben rögtön egy félegyházi rangadóval indul. A frissen feljutott Kiskunfélegyházi HTK II. augusztus 16-án, szombaton 17 órától a Kiskunfélegyházi Vasutast látja vendégül.

Országos bajnoki címet szerzett Papp Laura Fadd- Domboriban

2014. augusztus 4. 09:13

Fadd- Domboriban rendezték meg augusztus 2-án a XXX. SporTolna Triatlon Fesztivál Országos Bajnokságot. A Jogging Plus Szuperinfó Futóklub Triatlon Szakosztályának versenyzői összességében két érmet és további két pontszerző helyet szereztek. Az Európa Kupa Gálára végül ketten kvalifikálták magukat.

Bő egy hónap múlva indul a sakkcsapatbajnokság

2014. augusztus 3. 17:21

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a Kiskunfélegyházi HTK sakkcsapata- osztályozó megvívása nélkül- az idei szezonban is az NBII Tóth László csoportjában szerepel majd. Az együttes az előző bajnokságban az utolsó helyen végzett, így mindenképpen erősítésre van szüksége a jobb eredmény eléréséhez. A Magyar Sakkszövetség augusztus 2-án tartotta meg a nemzeti bajnokságok sorsolását. E szerint a félegyháziak a Gyula ellen játsszák első mérkőzésüket.