Elismerték a kórházi dolgozókat Semmelweis-nap alkalmából

2018. július 12. 15:00

Kétszáz évvel ezelőtt, 1818. július 1-jén született Semmelweis Ignác, a magyar orvostudomány egyik legnagyobb alakja, aki rájött arra, hogy a gyermekágyi lázat azok az orvosok és orvostanhallgatók okozták, akik a boncolások után, kezük fertőtlenítése nélkül érintkeztek a szülészeti osztályon fekvő anyákkal. Az „anyák megmentőjének” születésnapja alkalmából a félegyházi városi kórház is ünnepséget tartott, ahol áttekintették az intézmény múltját, szó esett a tervekről, és a elismerték a kiemelkedően dolgozók munkáját is.

Már csak péntekig lehet licitálni

2018. július 2. 10:00

Három különleges tárgyat bocsátott árverésre az Egészségért Közalapítvány a Kórházért. A felajánlásokból származó bevételt a kardiológiai rehabilitációs kezelő berendezésére fordítják.

Ismét lesz térítésmentes fogászati ügyelet Félegyházán - videóval

2018. június 29. 07:30

Idén október 1-jétől ismét megoldott lesz Kiskunfélegyházán a fogászati ügyelet. A betegek egyelőre a Dankó Pista utca 16. szám alatti fogorvosi rendelőben találnak enyhülést panaszaikra, az új egészségügyi szolgáltató centrum átadását követően pedig a fogászati alapellátáshoz kapcsolódó ügyeleti ellátás is a korszerű, felújított épületben kap helyet. Többek között erről döntött június 28-i ülésén a félegyházi képviselő-testület.

Segítsük a mentőket!

2018. június 22. 16:00

Az Országos Mentőszolgálat kreatív videók segítségével hívja fel a figyelmet a mentők munkáját nehezítő helyzetekre és a helyes közlekedési magatartásra.

Közeledik a parlagfűszezon

2018. június 3. 13:30

A földhasználó köteles az adott év június 30-áig az ingatlanon a parlagfű virágbimbójának kialakulását megakadályozni, és ezt az állapotot a vegetációs időszak végéig folyamatosan fenntartani.

Szülésfelkészítő tanfolyam Ella dúlával

2018. június 1. 07:30

Napjainkban is, amikor minden információ könnyen beszerezhető az internet és a szakirodalom segítségével, misztérium veszi körül a szülést és körülményeit. Még ha az ember lánya nem is az első szülésére készül, tele van félelemmel, kétségekkel, várakozással és türelmetlenséggel. Éppen ezért a szülés élményének minősége legalább annyira múlik az édesanya lelkiállapotán, mint a külső körülményeken.