Körkérdés: Milyennek találja a városi parkokat?

2015. szeptember 22. 08:45

Tisztának, rendezettnek, szépnek látják a parkokat a városban élők és a környékről bejárók. A kora őszi napsütéses időt sokan kihasználják egy kis üldögélésre, nézelődésre a parkok padjain. A padok megújulását, újrafestését minden megkérdezett észrevette, emellett a virágos zöldterületet is megdicsérték.

Idén is sokakat vonzott a „Nyitott Templomok Éjszakája”

2015. szeptember 21. 11:30

Az egyháznak olyan értékei vannak, amelyeket meg tud mutatni az embereknek. Ezt a célt szolgálja a „Nyitott Templomok Éjszakája” rendezvény. Ilyenkor megnyitjuk a templomot, megmutatjuk az érdeklődőknek a tornyokat, a toronyórát, a harangot és az orgonát is. Ehhez kapcsolódóan pedig olyan programokat szervezünk, amelyek a látogatók, érdeklődők szellemi, lelki töltődését szolgálják – mondta Hajagos Gyula atya, a Szent István Templom plébánosa.

Hunyadi-díj a Gripen-pilótának

2015. szeptember 20. 13:20

Kádár Sándor őrnagy, a júniusban egy meghibásodott Gripennel kényszerleszállást végrehajtó és katapultáló pilóta kapta idén a Hunyadi-díjat a XI. Hunyadivárosi Napok keretében Kecskeméten.

Arcok a piacról

2015. szeptember 20. 13:30

Csodás illatokkal bódítanak a színpompás virágok a félegyházi piacon. Nem messze a bejárattól Verebné Bíbok Éva, mindenki „Évi nénijé“ növényei illatoznak, aki több mint 15 éve árusít ezen a helyen.

Gazdikereső

2015. szeptember 23. 13:30

Rovatunkkal az elkóborolt ebek és gazdájuk egymásra találását szeretnénk segíteni. Amennyiben a gazda nem jelentkezik az állatért, az 14 nap elteltével szabadon egy új gazdához juttatható.

Ötvenéves osztálytalálkozó

2015. szeptember 19. 11:30

Ötvenéves osztálytalálkozóra gyűltek össze a napokban Pálmonostorán Deutsch Edéné egykori diákjai, akik 1965-ben fejezték be az általános iskolai tanulmányaikat. A harminchat tagú osztályból heten már meghaltak és az egykori osztályfőnök sem él. Rájuk is emlékeztek a jubileumi találkozón. Az osztálytársak egy-egy csokor virágot vittek sírjukra. A jeles esemény közös ebéddel és baráti beszélgetéssel zárult.

Tudjon meg többet Kiskunfélegyháza Integrált Településfejlesztési Stratégiájáról!

2015. szeptember 18. 15:30

Újabb állomásához érkezett Kiskunfélegyháza Integrált Településfejlesztési Stratégiája. A tervdokumentációt a Belügyminisztérium szakemberei 2015. július-augusztus hónapokban megvizsgálták, abban módosításokat és kiegészítéseket kértek. A követelményrendszernek megfelelő minőségbiztosítással rendelkező, átdolgozott változat – amelynek önkormányzati jóváhagyása a Képviselő-testület szeptember 30-i ülésén tervezett – már olvasható a kiskunfelegyhaza.hu/its/ oldalon – tudtuk meg Németh Péter kiskunfélegyházi ITS városi koordinátortól.

Megalakult a félegyházi suska-kör

2015. szeptember 18. 13:30

Szeptember 16-án tartotta alakuló megbeszélését a Kiskunfélegyházi Suska-kör, mely a többi magyar városban lévő suska körökhöz hasonlóan fog működni – tájékoztatta lapunkat Bajáki Imre, a kör létrejöttének kezdeményezője, aki elmondta: a kör tagjai olyan pénz helyettesítőt használnak egymás közti cseréik, együttműködéseik során, ami lehetővé teszi, hogy kíméljék az egyébként jellemzően mindig kevés hivatalos fizetőeszközt.

Leváltották Mester Ernőt

2015. szeptember 17. 18:00

Azonnali hatállyal visszavonta Mester Ernő magasabb vezetői (igazgatói) megbízását Czunyiné dr. Bertalan Judit államtitkár asszony. Az erről szóló határozatot dr. Kása Zsuzsanna tankerületi igazgató személyesen adta át a mai napon (szeptember 17-én, csütörtökön) a volt igazgatónak, egyben felajánlott számára a tankerület egyik intézményében a végzettségének megfelelő munkakört. Ennek elfogadásáról Mester Ernő hamarosan dönt – tájékoztatta lapunkat Csányi József polgármester.