Szavak szárnyán…
A Móra Ferenc Művelődési Központban rendezték meg május 8-án, kedden a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola grafika, kerámia, fotó-videó szakos diákjainak kiállítását, Szavak szárnyán… címmel.
RészletekA Móra Ferenc Művelődési Központban rendezték meg május 8-án, kedden a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola grafika, kerámia, fotó-videó szakos diákjainak kiállítását, Szavak szárnyán… címmel.
RészletekHaubner Károly (1863-1931) karnagy, dalköltő, zenetanár városunk környékén több dalt is gyűjtött. Ezek szövegét és dallamát sajátkezűleg feljegyezte, néhány mellé díszes illusztrációt is készíttetett. A levéltár őrizetében fennmaradt „nótás könyv” egyik énekének keletkezéstörténetét járjuk körül ebben a cikkben.
RészletekMa indul az idei dalverseny, ezúttal is két elődöntő, egy döntő vár a tévézőkre. A magyar induló, az AWS annyiban különb, mint a fellépők többsége, hogy egyedüliként a mezőnyben metált játszik, így számíthat a keményebb rockzene híveinek voksaira.
RészletekHétköznapok címmel a közép-magyarországi vidék mindennapjairól nyílt kiállítás Ujvári Sándor, az MTI-MTVA fotósának képeiből a Magyar Fotográfiai Múzeumban, Kecskeméten.
RészletekHárom pályázaton, mintegy 150 millió forintot nyert a Szakmaközi Művelődési Ház. Ennek köszönhetően többek között úgynevezett népmesepont jön létre Félegyházán – tudtuk meg Rátkai Sándortól, az intézmény ügyvezető igazgatójától.
RészletekA Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és AMI, valamint a Gyermekeinkért Alapítvány első alkalommal rendezte meg április 26-án az Éneklő Ifjúság énekkari találkozót. A minősítő hangversenyen öt énekkar vett részt, az értékelést olyan neves tagokból álló zsűri végezte, mint dr. Ordasi Péter DLA Liszt-díjas karnagy, dr. Makkai Gézáné karnagy, nyugalmazott iskolaigazgató, és Szatmári Imre karnagy.
RészletekA Petőfi Emlékév alkalmából a lánglelkű költő versei közül válogatunk. Kép: Bodor Miklós.
RészletekAz Emberi Erőforrások Minisztériuma a tavalyi évben írta ki a kulturális intézmények számára „Az egész életen át tartó tanuláshoz hozzáférés biztosítása” című pályázatát. A nyertesek e pályázat segítségével olyan tanulási programokat alakítanak ki, amelyekkel a hagyományos képző intézményekből kiszoruló használói rétegeket szólítják meg.
RészletekA Kalocsai Iskolanővérek 1908-tól vezették a Constantinum leánynevelő-intézetet. A két világháború között a korszellemnek megfelelően a hazafias, nemzeti érzület áthatotta az oktatás egészét. A nevelésnek ez az iránya nemcsak az egyes elméleti tárgyak tanításában nyilvánult meg, hanem külön is kifejezésre jutott a művészeti tárgyak tanításában. Például a karénekeket tipikusan magyar dalgyűjteményekből válogatták, az 1930-as évektől kezdődően különösen kedvelték Kodály népdalokból merítkező műveit.
RészletekA Petőfi Emlékév alkalmából a lánglelkű költő versei közül válogatunk. Kép: Bodor Miklós.
Részletek