Móra Istvánra emlékeztek
„Nem hal meg, kit eltemetnek, Csak az hal meg, kit elfelednek” – szólnak az emlékező sorok. Móra Istvánt nem feledte sem a család, sem a szülőváros, sem tanítói pályájának első jelentősebb állomáshelye: Kevi.
Részletek„Nem hal meg, kit eltemetnek, Csak az hal meg, kit elfelednek” – szólnak az emlékező sorok. Móra Istvánt nem feledte sem a család, sem a szülőváros, sem tanítói pályájának első jelentősebb állomáshelye: Kevi.
RészletekIzgalmas és rendhagyó irodalomórán vehettek részt városunk diákjai a könyvtárban. A fiatalok Kovács Attilával, a Howard Matheu különös esetei detektívsorozat szerzőjével találkozhattak, aki Holden Rose írói álnéven írja regényeit.
Részletek„A nagyidai cigányok - Arany János legvitatottabb műve" címmel tartott előadást Juhász István tanár a városi könyvtárban. Aki elolvassa ezt a hőskölteményt – egy eposz paródiáját – az a történet kapcsán a cigányságot jobban megismeri, és a szívébe zárja. Hogy miért lett ez a költő legvitatottabb műve? Azt is kifejtette az előadó.
RészletekLegutóbb Mészáros Ildikó alkotásaival ismerkedhettek meg az intézmény aulájában a diákok, tanárok és szülők. Az alkotások között leginkább tusrajzokkal találkozhatunk. A képeken vissza-visszatérő motívum a fa. Ildikó 2015 decemberében kezdett el intenzívebben újra alkotni. Tavaly csatlakozott a Holló László Képzőművész Körhöz, amelynek aktív tagja azóta is.
Részletek1875. május 29-én halt meg Izsó Miklós, a XIX. századi magyar szobrászat kiemelkedő alakja. A hagyományokat is ápoló Ybl Egyesület kezdeményezésére ünneplik a „Magyar szobrászok, szobrászat (épület) szobrok” napját 2011. óta. Az idei évforduló budapesti ünnepének ötletgazdája és kurátora Klacsmann Péter. A Stefánia Palotában az Országos Kisplasztikai Tárlatot nyitották meg, míg a gondozott Parkban a szabadtéri Tavaszi tárlat műtárgyai voltak láthatóak. Kiskunfélegyházáról ezen a tárlaton Szűts Tamás két kisplasztikája „A fa lelke” és „Az Idő malmai” volt látható a műtárgyak között. A kiállítás május 29-e után átkerül a legnagyobb támogató, A HÍD ÉPÍTŐ Zrt. irodaházának aulájába, ahol egy évig megtekinthető.
Részletek45 évvel ezelőtt, 1972. június 5-e és 16-a között tartották Stockholmban az ENSZ első környezetvédelmi világkonferenciáját Ember és bioszféra címmel. Még ebben az évben a tanácskozás kezdőnapját nemzetközi környezetvédelmi világnappá nyilvánították.
RészletekAz Ünnepi Könyvhét rendezvénysorozat keretében mutatták be május 25-én Borzák Tibor újságíró, író „Rokonom, Petőfi” című kötetét. A szerző az 1980-ban megkezdett kutatómunkáját összegzi a kiadványban. Az érdekes családtörténetet mintegy száz fotó és tizenhárom családfarajz teszi kerekké, színesebbé.
RészletekA Szentesi Bárdos Lajos Vegyeskar Nagy János karnagy úr vezetésével minden év májusában Egyházzenei Találkozót szervez a helyi egyházközösségek segítségével, hogy a méltatlanul háttérbe szorított egyházzenei alkotásokat megismertethessék az érdeklődőkkel, és az amatőr kórusoknak is lehetőséget biztosítsanak a bemutatkozásra vagy a szélesebb körű megismertségre. Idén, már 24. alkalommal rendezték meg ezt a programot május 13-án, amely a térség rangos eseményévé nőtt, ahol a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa (Bács-Kiskun megyét képviselve) is sikeresen részt vett, csongrádi és hódmezővásárhelyi kórusokkal közösen a szentesi Református Nagytemplomban tartott eseményen. Az ez évi kórustalálkozón kiemelt szerepe volt a reformáció 500. évfordulójának és Kodály-évnek. A hangverseny befejező részében a kórusok közös éneklése felejthetetlen élményt jelentett minden résztvevő számára.
RészletekKülönleges hangszerekkel, különleges hangulatú előadást tartott a „Miénk itt a tér” mesebirodalmában Sevecsek Béla. A zene hallatán a hirtelen hűvösre fordult idő ellenére is melegséggel töltődött fel a tér közönsége.
RészletekA régészeti nyílt hét keretében dr. Rosta Szabolcs tartott előadást a Kiskun Múzeumban május 24-én. A Kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója a „Kiskunsági Homokhátság 13-16. századi településtörténete”című doktori disszertációját mutatta be hallgatóságának.
Részletek