Döntetlen a szuperrangadón

2018. október 28. 09:30

Nem hozott gólt az éllovas Kiskunfélegyházi HTK II. és a Kecskeméti LC találkozója a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjában. A 12. forduló rangadóján a Kecskeméti LC jutott el több helyzetig, míg a KHTK II. az utolsó percekben meccslabdát hibázott. Az igazságos döntetlent kihasználva a Nyárlőrincet legyőző Kerekegyházi SE vette át a vezetést a bajnokságban, a KHTK II. visszacsúszott a második pozícióba.

Józsefes aranyeső az atlétika csapatbajnokságon

2018. október 27. 16:00

Október 20-án rendezték meg Budapesten az Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Országos Döntőjét. A tanév első diákolimpiai döntőjén a megyei eredmények alapján a legjobb 12 csapat mérte össze tudását távol- és magasugrásban, súlylökésben, kislabdahajításban és 10x200 méteres vegyes váltóban. Kiskunfélegyházát a József Attila Általános Iskola és Platán utcai tagintézményének tanulói képviselték, hat csapattal.

Színvonalas motocross verseny a parkerdőben

2018. október 27. 15:00

Izgalmas, látványos futamokat követhettek a motorsportok szerelmesei az országos léptékűvé vált STIHL Kupán Kiskunfélegyházán, október 27-én. A parkerdőben megtartott eseményre 80 versenyző érkezett Székesfehérvártól Szegedig bezárólag. A szervezők összesen 105 rajtolót regisztráltak a kategóriánként lebontott futamokon. A Kiskunfélegyházi Motoros Sport Egyesület által bérelt és karbantartott 1,2 kilométer nyomvonalú pálya ideális időjárási körülmények között várta a résztvevőket. A kezdő, az amatőr és a profi crossfutamok között mini és gyermek versenyeket rendeztek. Ezt követte az Enduro Cross amatőr-profi futam. Minden kategóriában egy-egy versenyt tartottak délelőtt, illetve a délután folyamán.

Elkezdődött a kenguru kosárlabda-bajnokság

2018. november 2. 09:00

Az első fordulót rendezték meg az U11-es kenguru kosárlabda-bajnokság 7. régiójában a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. E korosztályban népszerűnek számít a kosárlabda, minden helyi általános iskola saját csapattal rendelkezik. Az első napon józsefes sikerek születtek, az FTSI Platán Iskola és az FTSI Darvas Iskola mérkőzését pedig a platánosok nyerték. A második napon az FTSI Dózsa, az FTSI Constantinum, illetve a KKA Gepárdok is pályára léptek.

Elkezdődött a leány serdülő kosárbajnokság

2018. november 5. 09:00

Kiskunfélegyházán rendezték meg a nemzeti leány serdülő kosárbajnokság „A” csoportjának nyitófordulóját, amelynek keretében a Félegyházi Térségi Sportiskola, valamint a Szolnoki SC „A”, illetve a Kecskeméti KA „B” együttese lépett parkettre. A félegyházi együttes egyoldalú mérkőzésen kapott ki a nagy utánpótlásbázissal és múlttal rendelkező szolnokiaktól, míg a kecskemétiek ellen az első, illetve az utolsó negyed megnyerése ellenére némileg szorosabb csatában ugyancsak alulmaradt.

Remekelt az U16-os kosárcsapat

2018. november 1. 17:50

Esélyeshez méltó, nagyarányú győzelmet aratott a Félegyházi TSI U16-os csapata a fiú kadett bajnokság 3. fordulójában. A Laczkó Róbert és Simon Zoltán vezette együttes ezúttal a Gyulai Sportiskola gárdáját múlta felül 112-32-re. A fiúk hozzáállása példás volt, mutatott játékban még fejlődhetnek idővel. A bajnokság Hódmezővásárhelyen folytatódik november 13-án.

Sikeres világbajnoki szereplés fekvenyomásban

2018. október 23. 15:15

Eredményes évet tudhat maga mögött Szabó Tamás fekvenyomó bajnok. A 47 éves félegyházi sportoló 2018-ban a győri világkupán elért ezüstérem mellett két szervezet fekvenyomó világbajnokságáról is éremmel tért haza. Szeptemberben Eger adott otthont a GPC világbajnokságnak, ahol Tamás bronzérmet szerzett, legutóbb pedig október 20-án a szlovákiai Trnavában megtartott WUAP világbajnokságon kaparintotta meg az ezüstérmet.

Egy félidőn keresztül bírták erővel

2018. október 25. 14:00

A Békéscsabai KK-t fogadta az U18-as fiú regionális bajnokság 4. fordulójában Félegyházi TSI kosárcsapata október 21-én a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A Laczkó Róbert és Simon Zoltán vezette félegyházi együttes szoros első félidőt követően 97-65-re maradt alul a frissebb és hosszabb kispaddal rendelkező ellenfelével szemben.

Egy félidőn át tartott a lendület

2018. október 22. 20:00

Két negyeden keresztül megszorongatta ellenfelét, de a második félidőre elfáradt a Kiskunfélegyházi Kosárlabdázók Clubjának csapata a felnőtt férfi NB II keleti csoportjának 3. fordulójában. A félegyházi együttes első hazai bajnoki mérkőzését játszotta az eddigi hibátlan DEAC II. ellen, a vereség ellenére több pozitívum is felfedezhető volt az újjáalakult csapat játékában.

Hátrányból fordított a KHTK

2018. október 21. 19:00

Gólgazdag mérkőzésen 3-2-re győzött Szabadszálláson a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 11. fordulójában. A középmezőnyhöz tartózó Szabadszállási SE otthonában már a 11. percben előnybe került a tabella harmadik helyén álló KHTK, ekkor Tóth István talált a kapuba. Az állás a második félidő elejéig nem változott, három perc leforgása alatt viszont fordított a szabadszállási gárda, néhány percben belül azonban érkezett a félegyházi válasz, így az utolsó félórát 2-2-ről kezdték a csapatok. A KHTK megmentője ezúttal is, mint idén oly sokszor Némedi Norbert volt, a rutinos félegyházi gólvágó a 85. percben szerezte meg a győztes találatot, három ponthoz segítve csapatát. A KHTK mellett az első két helyen álló Kiskőrösi LC, illetve az Akasztó FC is nyert. A góllövőlistát Némedi Norbert vezeti 11 találattal, megelőzve a 10 gólnál járó Salamit.