Szilvaünnep a Petőfi-lakótelepen

2021. október 17. 12:00

Második alkalommal rendezték Meg a Petőfi-lakótelepen a Hagyományteremtő Szilva Napot. A rendezvénysorozat ötletgazdája és elindítója, Ónodi Izabella önkormányzati képviselő megnyitójában elmondta, hogy az elmúlt évben a járványhelyzet miatt nem tudták megrendezni az eseményt, de remélhetően a következő években még nagyon sokszor találkozhat a lakótelep és a város közössége a szilvából készült finomságokkal. Emellett bővítik is a programot szórakoztató műsorokkal, előadásokkal.

Az utak és a parkolók voltak fókuszban

2021. szeptember 29. 18:00

Kiskunfélegyháza 8-as számú választókörzetének képviselője, dr. Ónodi Izabella tartott lakossági fórumot szeptember 28-án, kedden a Bercsényi utcai Óvodában. A fórumon a képviselőasszony az elmúlt időszak fejlesztéseiről számolt be. Jelen volt Csányi József polgármester is, aki a város gazdasági helyzetéről, fejlesztési terveiről szólt a jelenlévőknek. A felmerülő lakossági kérdések megválaszolásában segítségükre volt dr. Faragó Zsolt jegyző és Juhász László, az önkormányzat városüzemeltetési osztályának osztályvezetője is.

Készül az útfelújítás a Nádasdy utcán

2021. szeptember 16. 16:00

Új, kulturált és biztonságos út lesz a Nádasdy utca az 5-ös számú főút és a Bercsényi utcai közötti szakaszán. A Felsőtemetőhöz vezető, leromlott állapotú, 40-50 éves út 171 méter hosszú szakaszon újjáépül csapadékvíz-elvezetéssel és új szegélyátépítéssel együtt. Ez a fejlesztés nemcsak a térségben élőknek fontos, hanem városi jelentőségű – mondta el dr. Ónodi Izabella, a térség önkormányzati képviselője.

Pályázati felhívás orvostanhallgatók helyi ösztöndíjának támogatására

2021. szeptember 17. 12:00

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének Művelődési és Szociális Bizottsága az orvostanhallgatók helyi ösztöndíj támogatásáról szóló 28/2018.(X.29.) önkormányzati rendelet alapján pályázatot hirdet az egészségügyi felsőfokú szakképzési rendszer keretében nappali tagozaton általános orvos szakon tanulmányokat folytató hallgatók számára.

Nagy siker volt a Félegyházi Táncgála

2021. augusztus 20. 20:00

Nagy népszerűségnek örvendett az első Félegyházi Táncgála, ami a Félegyházi Napok kulturális programjait nyitotta meg. Az eseményt dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke nyitotta meg, majd a színpadra léptek a tánccsoportok. Két részben láthattuk a Silver Step Tánc Stúdiót, az Art Kingdom Dance Communityt, a Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttest, a Borvirág és a Padkaporos Táncegyüttest.

Sport- és civil szervezetek támogatásáról döntött a művelődési bizottság

2021. július 14. 17:30

A civil-, és sportszervezeteknek kiírandó pályázati lehetőségéről döntött soron kívüli ülésén a Művelődési és szociális bizottság, július 13-án. A bizottság elnöke, Ónodi Izabella elmondta, hogy idén a járványhelyzet miatt a támogatási összeg a tavalyihoz viszonyítva megfeleződött. Mindkét területre 5-5 millió forintot tudnak szánni.

Franciska nénit a szeretet, a mozgás és a napi egy deci vörösbor élteti

2021. február 25. 18:00

A szépkorú Nagy Józsefné Franciska nénit 90. születésnapja alkalmából Balla László alpolgármester és dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő köszöntötte fel a város nevében február 25-én, csütörtökön. Az ünnepelt ez alkalommal a hosszú élet titkáról is fellebbentette a fátylat, miszerint sokat kell mozogni, szeretni és szerető családban élni, no és vörösbort inni. Franciska néni saját bevallása szerint minden nap elfogyaszt egy decinyit az éltető italból.