Mézeskalács remekművek várják az érdeklődőket a Kiskun Múzeumban

2017. december 3. 12:30

Templomok, házak, utcák parkok, sőt könnyűzenei színpad is készült mézeskalácsból ügyes kezű háziasszonyok, felnőtt és gyermekközösségek jóvoltából. A Kiskun Múzeum Mézeskalács kiállítására 56 „édes” műalkotás érkezett, amelyeket kiállítás keretében mutattak be december 2-án. A negyedik mézeskalács kiállításon a Bercsényi Óvoda kicsinyei karácsonyi hangulatú műsorral köszöntötték a mézeskalács költemények készítőit és a tárlatlátogatókat. Köszöntőt mondott dr. Ónodi Izabella, önkormányzati képviselő.

IV. Karácsonyi Mézeskalács Meseváros kiállításmegnyitó

2017. december 1. 17:30

A karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét teszik ünnepélyessé, hogy az elkészült mézeskalács házikókból negyedszer is kiállítást szerveztek. Az esemény megnyitója december 2-án, szombaton 15 órakor lesz a Kiskun Múzeumban. A kiállítást dr. Ónodi Izabella, önkormányzati képviselő, a Művelődési- és Szociális Bizottság elnöke nyitja meg, műsorral közreműködnek a Bercsényi Óvoda gyermekei. A tárlat december 21-éig, hétköznap 9 és18 óra, hétvégén 10 és 17 óra között látogatható. A kiállítás ideje alatt tombola vásárolható jótékonysági célra, 500 forint/db áron.

A szociális ágazat dolgozóinak munkáját köszönte meg a város

2017. november 11. 09:00

– Húsz esztendeje annak, hogy november 12-ét a Szociális Munka Napjaként tartják számon világszerte. Annak az ágazatnak a dolgozóit köszöntjük ma, akik a születéstől az elmúlásig minden fontos pillanatnál jelen vannak életünkben. Türelemmel, önzetlenséggel, elhivatottsággal szolgálják a társadalom valamennyi rétegét, legyen szó akár szeretetteljes gondozást igénylő kisgyermekről, beteg és elesett idősekről, otthonukat elvesztett családokról, vagy speciális figyelmet és törődést igénylő fogyatékos embertársainkról – ezekkel a mondatokkal köszöntötte Balla László alpolgármester a félegyházi szociális ágazat munkatársait november 10-én, a Szociális Munka Napján a művelődési központban.

IV. Karácsonyi Mézeskalács Meseváros kiállítás

2017. november 11. 09:30

A karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét szeretnék még ünnepélyesebbé tenni azzal, hogy mézeskalács házikókból negyedszer is meseváros-építést szervez a Kiskun Múzeum. Várják családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és mézeskalács házikót készítenek a jótékonysági célú felhívás alkalmából.

Fellélegezhet egy városrész - videóval

2017. szeptember 14. 18:10

Örömmel fogadták a városrész lakói szeptember 14-én a Kossuthváros megújult főutcájának átadását. Az utca egyik lakója, Szikora István így fogalmazott: „nagyon rég várt pillanat volt a mai.” A töredezett, toldozott-foldozott útfelületet felújították, emellett rendbe tették a csapadékvíz-elvezető rendszert is, ami azért volt fontos, mert esős időszakban áldatlan állapotok uralkodtak. Az új aszfalttal ellátott utca minőségét a városrész ovisai rolleres, bringás körökkel, a józsefes diákok pedig futóversennyel tesztelték, és láthatóan elégedettek voltak a minőséggel. Csányi József polgármester az átadás során a futóverseny versenyzőit oklevéllel és kupával jutalmazta, a jelen lévő utcalakók pedig az avatáskor átvágott nemzeti színű szalagból vihettek haza egy-egy darabot.

A félegyházi fiatalok fogékonyak a népművészeti értékek elsajátítására

2017. augusztus 4. 13:30

A tehetségek felfedezése és felkarolása céljával indította útjára tavaly a Pattanj Palkó Népművészeti Tábort a Sorsocskák Alapítvány, dr. Ónodi Izabella kezdeményezésére. A népzenét, néptáncot és a népi kultúra valamennyi ágát népszerűsítő és tanító tábornak idén a Rocktár adott otthont. Negyven gyerek tanult helyi és székelyföldi oktatókkal népdalt, néptáncot, hegedűt, nagybőgőt, furulyát, és a tekerőlanttal is megismerkedhettek

Összefogás Lilláért

2017. július 12. 10:00

Koncerttel kezdődött, és igazi piknik hangulatba torkollott az a jótékonysági koncert, amelyet két félegyházi székhelyű alapítvány összefogásával rendeztek meg Kollár Lilla, az oxigénhiánnyal született, mostanra három esztendősre cseperedett kicsi félegyházi leány javára.

Pattanj Palkó!

2017. július 6. 16:00

A Pattanj Palkó népművészeti tábort az elmúlt évben dr. Ónodi Izabella kezdeményezésére szervezték meg először. A népzenét, néptáncot és a népi kultúra valamennyi ágát népszerűsítő és tanító tábort megkedvelték a gyerekek. Éppen ezért a szervezők a folytatás mellett döntöttek, és idén a táborozók a Rocktár élőzenei bázisán július 24-étől 28-áig ismerkedhetnek meg a népi hangszerekkel, a néptánccal, valamint a népi kultúra egyéb elemeivel. A tábor részleteiről július 5-én tartottak sajtótájékoztatót a szervezők, és a foglalkozások vezetői.

Szelfik és betyárok költöztek a Kiskun Múzeumba - videóval

2017. június 24. 23:23

Színes és érdekes programokkal várták június utolsó hétvégéjén a látogatókat a Kiskun Múzeumba. A Múzeumok Éjszakáján a szabadtéri programok és koncertek mellett átadták a megszépült szélmalmot, valamint eredményt hirdettek és megnyitották az „Önarckép és szelfi” kiállítást. A börtönmúzeumban a hagyományos lámpás tárlatvezetés mellett a múlt emlékei, büntettei is megelevenedtek a betyárok jóvoltából.