Karácsonyi valóság – ajándék a rászorulóknak

2015. december 16. 17:30

Karácsony táján a szeretet, és a jótékonyság kerül előtérbe. Hiszen a valóság nem hasonlítható össze a mesés karácsonyi fényekkel, díszekkel, illatokkal vagy a tökéletes kirakatokkal. Ezért ilyenkor valahogy többen gondolnak azokra, akik egyedül vannak, vagy azokra, akiknek valamiért nehezebb és fájdalmasabb az ünnep.

Egy este a Credo együttessel

2015. december 14. 13:30

A Városi Könyvtár Hattyúházi Folk Esték című sorozata első alkalommal tárta ki kapuit a közönségnek. Elsőként különleges Adventi műsorral kedveskedtek, melyen a Kárpátaljai Credo együttes dalait hallhatták a jelenlévők. A rendezvényt dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke nyitotta meg.

Szervusz Mikulás!

2015. december 9. 17:15

Hatalmas üdvrivalgással fogadták a Szakmaközi Művelődési Házban a Családok Átmeneti Otthonának lakói a Mikulást december 8-án. A nagyszakállú ezúttal meglepte a gyerekeket, amikor a versek és énekek fogadását megelőzve elővette gitárját, és ő énekelt az apróságoknak. Persze dalait percek alatt népes kórus kísérte.

Karácsonyi hangulatban

2015. december 8. 16:50

Idén ismét fenyőfa díszíti a Petőfi lakótelep előtti körforgalom melletti parkolót. A karácsonyfa felállítását a környező lakók kérésére dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő kezdeményezte. A december 8-án felállított 4 méteres fenyőfát Tarjányi Xénia művésztanár és lelkes tanítványainak díszeivel ékesítették.

Mézeskalács meseváros a múzeumban

2015. december 6. 16:30

Házak, díszkút, szélmalom és minden, ami egy városhoz hozzátartozik. Mindezt mézeskalácsból készítették városunk közösségei és vállalkozó kedvű magánszemélyek. Az alkotásokból december ötödikén nyílt kiállítás a Kiskun Múzeumban. A „Karácsonyi mézeskalács meseváros” kiállított csodái bárkinek tulajdonába is kerülhetnek, ha vásárol egy-két tombolajegyet. Az, hogy szerencsés sorszámot választott-e, az december 19-én 17 óra 30-kor a városháza előtti sorsoláson derül ki.

„Ahogyan a víz tükrözi az arcot”

2015. december 4. 09:30

Ezzel a darabbal mutatkozott be Kiskunfélegyházán a sepsiszentgyörgyi Osonó Színházműhely december 2-án. "Ahogyan a víz tükrözi az arcot”, úgy tükrözte a bemutatkozó előadás sikerét a művelődési központ színháztermét megtöltő fiatalok arca, reakcióik.

Egy este a Credo együttessel

2015. december 7. 09:30

Adventi koncertet ad a Hattyúházi Folk Esték keretében a fennállásának 20. évfordulóját ünneplő kárpátaljai Credo együttes december 11-én, pénteken 17 órakor a városi könyvtár rendezvénytermében. A rendezvényt dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke nyitja meg.

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát!

2015. november 30. 17:00

A Karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét szeretné még ünnepélyesebbé tenni a Kiskun Múzeum azzal, hogy másodszor is megépül mézeskalács házikókból a meseváros. Várják családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek valamint mindazok jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és szívesen készítenek mézeskalács házikót jótékonysági célú felhívásukra.

Szolgálatuk nyújthat vigaszt, jelenthet kiutat a reményt vesztetteknek

2015. november 13. 09:30

„Ünnepségünk alkalmat ad arra, hogy dolgozóink évtizedes, kiemelkedő munkáját megköszönjük és oklevelek átadásával is elismerjük. Az önök szolgálata nyújthat vigaszt, jelenthet kiutat a reményt vesztetteknek a magukra maradottaknak, ezt az áldozatos munkát csak kellő elhivatottsággal, empátiával és kivételes szociális érzékenységgel megáldva lehet vállalni. A szociális intézményekben dolgozókat a legnagyobb elismerés illeti munkájukért” – ezekkel a gondolatokkal köszöntötték az ágazat munkatársait a szociális munka napján, november 11-én a művelődési központ színháztermében.