Forradalmi Napok az Öreglaktanyában

2015. október 22. 13:30

A kiskunfélegyházi Öreglaktanya 125 éves falai nyolcadik esztendeje adnak otthont a Rocktár Élőzenei Bázisnak. A helyszín és az értékközpontú utánpótlás nevelés kötelez, ezért a szórakozáson túl a tradícióé, a néphagyományé és az emlékezésé a forradalmi hosszú hétvége a "mi klubunkban".

Kreatív elfoglaltságot kínálnak az apróságoknak mindennap

2015. október 16. 13:00

Jöhet akármilyen zord idő, a gyermekek és szüleik akkor is találnak védett helyet a játékhoz, szórakozáshoz. Ehhez a helyszínt a napokban megnyílt Dudás Kreatív Ház biztosítja a Gorkij utcában, a volt gyermekkönyvtár helyén. A játékeszközök mellett az üzemeltetők játszóházzal, mesével, zenével és játékos foglalkozásokkal teszik színesebbé a szabadidő eltöltését.

Cserjékkel, örökzöldekkel ültetik be a körforgalmat

2015. október 9. 14:30

Ónodi Izabella, a térség önkormányzati képviselője javaslatára új arculatot kap az évek óta üresen álló körforgalom az 5-ös főút Kecskemét felől Félegyházára bevezető szakaszánál, a lakótelepnél. A talajelőkészítő munkálatokat követően október 9-én megkezdték a növények beültetését is. A cserjék és más évelők a félegyházi Fekete Károly dísznövénytermelő kertészetéből valók, ő és a VSZKSZ dolgozói gondoskodnak a beültetésről is.

Ki kit tanít a fogyatékosok nappali intézményében?

2015. október 9. 07:30

– Te hol laksz? – szegezi nekem a kérdést a mosolygós arcú Down-szindrómás férfi, még mielőtt bárkit üdvözölhetnék. A választ sem várja meg, karjai máris ölelésre nyílnak. Hangosan felkacag a leplezetlen örömtől, hogy fogadom vendégszeretetének nyílt kifejezését. Miután megbeszéljük, hogy neveink összecsengnek, újabb öleléssel pecsételjük meg a felismerést. S ezzel máris része lettem annak a különleges világnak, ami a félegyházi Fogyatékos Személyek Nappali Intézményében természetesnek számít.

Irány a Vadnyugat!

2015. augusztus 27. 13:30

A Kapocs Intézmény évente szervez tábort hátrányos helyzetű gyermekeknek. A programok minden alkalommal kirándulással zárultak. Idén azonban úgy tűnt pénzhiány miatt nem tudják ezt megvalósítani.

Lemezlovasok kergették a labdát a Honvéd pályán

2015. augusztus 27. 11:20

A Magyar DJ Válogatott is pályára lépett az I. Jótékonysági Focimeccs & Party elnevezésű rendezvényen, amit augusztus 26-án tartottak meg Kiskunfélegyházán, a Honvéd pályán. A lemezlovasok mellett a polgármesterek válogatottja, a helyi önkormányzat, valamint az IBV is külön csapatot szervezett a KHTK öregfiúi és a KHTK felnőtt együttese mellett. A jó hangulatú rendezvényen az eredmény másodlagos volt, a pályára lépők jó cél érdekében küzdöttek meg egymással. A szervezők a Sorsocskák Alapítvánnyal összefogva olyan gyermekeknek szerveznek sporttábort a bevételből, akik nem jutnak elég lehetőséghez a sportolás terén, szociális helyzetüknél fogva.

Nem csak a botfülek, de a botlábak ellen is küzdenek!

2015. augusztus 25. 09:30

Igazi sztárválogatottak érkeznek Kiskunfélegyházára augusztus 26-án a Honvéd sporttelepre. A városba érkező 11 tagú Dj válogatottnak, akik a nap folyamán a szakmai tudásuk mellett focitudásukat is megcsillogtatják, több kihívója akad. Így többek között a környékbeli települések polgármester válogatottja is. Az augusztus 26-án délután 16:30 perckor kezdődő rendezvényre érdemes már a kezdéskor kilátogatni.

Ősszel már biztonságosan kerekezhetünk a mezőgazdasági boltig

2015. augusztus 13. 18:00

Hamarosan biztonságosan kerékpározhatunk az 5-ös főút mellett a város teljes szakaszán. Egy sikeres pályázatnak köszönhetően ugyanis megkezdődik a kerékpárút építése a Bercsényi utcától a mezőgazdasági boltig. A tervek szerint mire beköszönt a ködös, csúszós időszak, addigra megépül a bringasztráda. A külterületre igyekvők, a pecások, és a beszerzésre induló gazdálkodók egyaránt biztonságban lesznek, ha a kerékpárt választják közlekedési eszközül. Erről augusztus 13-án sajtótájékoztatón számoltak be az érintett településrész önkormányzati képviselői és a polgármester.

Két keréken repültünk!

2015. augusztus 6. 15:30

Két keréken voltunk! Két keréken repültünk! Nagyon jó volt! Így örvendezett egy kislány, amikor az augusztus 13-án kezdődő oldalkocsis motoros találkozó szervezői elvitték egy-egy próbakörre a Kapocs Intézmény rászorulóknak szervezett táborának résztvevőit. A motorosok nem véletlenül érkeztek ebbe a táborba. A Félegyházi Motoros Baráti Kör Egyesület és a Sorsocskák Alapítvány ugyanis 150 támogatói jegyet oszt szét rászoruló gyermekek és mozgáskorlátozottak között.