Üzenet, haza

2015. március 16. 12:30

Székelyföld, és azon belül Kézdivásárhely különösen élénken őrzi a 48-as hagyományt. A híres ágyúöntő, Gábor Áron a város egyik legendás vezéralakja volt a forradalomban.

A maratoni Wass Albert-felolvasó ma már szépirodalmi ünnep Félegyházán

2015. február 21. 19:30

Kiskunfélegyházán először – Gulyás László kezdeményezésére – 2010-ben szólaltak meg a felolvasómaraton keretében Wass Albert és a nagy magyar írók (köztük Móra Ferenc és Petőfi Sándor) művei. Idén február 20-án, 18 órakor kezdődött a városi könyvtárban a Wass Albertre emlékező felolvasó-est, amelynek keretében mintegy 200 felnőtt és fiatal idézte a magyar irodalom remekeit.

Ahol nem csak nézelődni, megszólalni is lehet

2015. február 14. 01:00

A sajtó, ezen belül a rádiózás rejtelmeivel ismerkedtek és barátkoztak általános és középiskolások a Sorsocskák Alapítvány „A munkád öröme” programjának keretében. A fiatalokat a Smile Rádió fogadta február 13-án. A média iránt érdeklődő gyerekek nem csak nézelődhettek a stúdióban, de a mikrofonokat, az élő adás varázsát is kipróbálhatták.

Felolvasó maraton

2015. február 19. 15:30

15 órás felolvasás Wass Albert, Reményik Sándor, és más erdélyi írók, költők, valamint városunk neves szülöttei Móra Ferenc és Petőfi Sándor műveiből február 20-án és 21-én. Magyarországon csak halála után fedezték fel az erdélyi magyar irodalom nagy alakját. Egyik leghíresebb könyve a Kard és kasza, amelyben több generáción keresztül tekinti át a magyar történelmet saját ősi nemzetségének történetén szűrve, 1050-től egészen a jelenkorig.

A művelődési- és szociális bizottság elfogadásra javasolja a költségvetést

2015. február 4. 11:00

Gördülékenyen és gyorsan vitatták meg a város 2015. évi költségvetési tervezetét a művelődési- és szociális bizottság február 3-ai ülésén. Az, hogy nem voltak heves viták, az elsősorban annak köszönhető, hogy a tervezetet minden érintett intézményvezetővel alaposan egyeztették – mondta el Ónodi Izabella a bizottság vezetője. A költségvetés sarokszámainak kialakításakor figyelembe vették a vezetők igényeit, azt hogy a kötelező feladatokat maradéktalanul elláthassák. Ennek tükrében a bizottság a költségvetés elfogadását javasolja a csütörtökön összeülő képviselő-testületnek.

Az igaz segítő szándék nem ismer határokat

2015. január 28. 07:30

Székelyföldre, a völgyek közé rejtett Kászonimpér falucska árváihoz érkezett 650km-ről jelentős félegyházi segítség január 21-én. Gulyás Réka, a gyűjtés főszervezője már régóta foglalkozott a gondolattal, hogy beáll Böjte Csaba testvér önkéntesei közé.

Pályázati felhívás

2015. január 24. 07:30

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata pályázatot hirdet házi szennyvízhálózat kiépítésének szociális támogatására. A pályázati űrlap letölthető Kiskunfélegyháza város honlapjáról: varos.kiskunfelegyhaza.hu.

A legkisebbek is köszöntötték a külterületi nyugdíjasokat

2014. december 20. 19:25

Az óvodások műsora köszöntötte a külterületi időseket a Nagyszőlő úti Gazdakörben megtartott karácsonyi ünnepségen. Ván Jenő üdvözlése után Balla László alpolgármester és dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő adta át a szépkorúaknak a város ajándékát. A műsor és Hajagos Gyula atya ünnepi gondolatai után a Félegyházi Citerazenekar és Énekkar szórakoztatta a megjelenteket.

Átadták az összegyűjtött karácsonyi adományokat

2014. december 19. 10:30

Könyveket, játékokat és ruhaneműt gyűjtött a Petőfi Sándor Városi Könyvtár a rászoruló családok számára. Az adományokat szerdán adta át Kállainé Vereb Mária a Kapocs Szolgálat vezetőjének, Füri Juditnak és a Családok Átmeneti Otthona vezetőjének, Szalainé Őrző Emíliának.

Mézeskalács „torna”

2014. december 10. 08:50

Gyúrták a tésztát, formázták, majd feldíszítették és kisütötték a mézeskalácsot a fiatalok Kovács János mestercukrász műhelyében. Ezzel tanultak, és mivel az elkészült termékeket hazavihették, így a karácsonyi felkészülés aktív részeseivé váltak.