Alkotás és örömködés hete a művelődési központban

2014. június 24. 18:10

Gyakorlat és előképzettség nélkül is részt vehetnek a felső tagozatos tanulók a művelődési központ képzőművészeti táborában. A június 30-án kezdődő foglalkozásokon a Holló László Képzőművész Kör alkotóinak segítségével megismerhetik és kipróbálhatják a szakmai fogásokat, művészeti technikákat.

Szereti a függetlenséget 90 évesen is

2014. június 24. 17:12

Görög József Sándornét köszöntötte 90. születésnapján, június 24-én a városháza dísztermében Kapus Krisztián polgármester. Esztike néni vidáman, jó hangulatban fogadta a virágcsokrot és oklevelet.

Nem közlekednek a vonatok Szeged felé

2014. június 24. 10:53

A Budapest-Cegléd-Szeged vonalon Kiskunfélegyháza és Petőfiszállás között a felsővezeték ereszkedett meg egy szakaszon, emiatt erre nem tudnak közlekedni a vonatok. A helyreállításig az utasokat pótlóbuszok szállítják Kiskunfélegyháza és Petőfiszállás között, az átszállások következtében itt is 20-30 perces késések alakulhatnak ki.

Ön milyennek tartja a félegyházi játszótereket?

2014. június 23. 15:16

Lehet egy kicsit a szobor körül szaladozni, esetleg sétálni vagy a parkban ücsörögni, de a városban, az ingyenes lehetőségek közül a játszótér a legfontosabb. A 2-6 éves gyerekeknek is van véleménye, de minden családban a szülő, vagy a nagymama válaszolt.

Soha többet ne fordulhasson elő hasonló!

2014. június 23. 12:24

Kiheverhetetlen tragédia rázta meg 23 évvel ezelőtt Félegyházát: négy kisgyermeket temetett maga alá a homok alig egy héttel az iskolai évzáró után. Az évfordulóra Fekete Katalin olvasónk hívta fel a figyelmünket, miután hírt adtunk arról, hogy a templomhalmi ásatások helyszínén hamarosan egy emlékparkot alakítanak ki, ahol a tervek szerint a halálos balesetet szenvedett gyerekekre is megemlékeznek.