Kiütés a második félidőben

2017. augusztus 20. 16:30

Két nyeretlen csapat találkozott augusztus 19-én a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 2. fordulójában. A Kiskunfélegyházi HTK II. első alkalommal játszott hazai pályán, a vendég Lakiteleki TE a pontszerzés reményében érkezett Félegyházára. Az első félidő nem hozott gólt, azonban a csereként pályára lépő Páli László közvetlenül a szünetet követően vezetéshez jutatta a félegyháziakat (1-0). Az előny lendületet adott a KHTK II-nek, Fricska Miklós előbb kettőre, majd egy lakiteleki kiállítást követően háromra növelte a különbséget (3-0). A hajrában az ugyancsak csereként pályára lépő Valkovics Gábor percei következtek, a 84. és a 87. minutumban is bevette a lakiteleki kaput (5-0).

Részletek
Döntetlen Kiskőrösön

2017. augusztus 20. 16:00

Kétszer is vezetett, de nem tudott nyerni Kiskőrösön a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2. fordulójában augusztus 19-én. Mindkét csapat vereséggel kezdte a 2017/18-as idényt, sokáig úgy tűnt, hogy a KHTK győzelmet ünnepelhet. Csurka Ádám már az 5. percben bevette a kiskőrösi kaput, amire a hazaiak az 57. percben válaszoltak. 1-1-et követően ismét a félegyháziak kerültek előnybe Pozsár Dániel révén, de mindössze néhány percig álltak nyerésre, a 69. minutumban Bányai Máté góljával újfent egyenlítettek a kiskőrösiek. A 2-2-es döntetlen mindkét együttesnek 1-1 pontot eredményezett.

Részletek
Gyerekei példaképe lenne a vasember

2017. augusztus 19. 11:30

Az Ironman egy hosszú távú triatlon verseny, amelynek teljesítői – akik megszakítás nélkül 3,86 kilométert úsznak, 180,25 kilométert kerékpároznak, és egy maratoni távot, azaz 42,195 kilométert futnak – minden kétséget kizáróan megérdemlik, hogy „vasemberként” gondoljunk rájuk. Közéjük tartozik a félegyházi születésű gyermeksebész, dr. Vizi András is, aki július elején, 10 óra 52 perc 20 másodperc alatt teljesítette először a távot. Az idáig vezető útról beszélgettünk a 36 éves orvos-sportolóval, aki saját bevallása szerint a József Attila Általános Iskola sport tagozatán, Kerék Csaba tanár úr kezei alatt kapta meg azt az alapot a sporthoz – és az élethez – ami azóta is kíséri az útján.

Részletek
Győzelem a Magyar Kupa 2. fordulójában

2017. augusztus 17. 10:30

Fordulatos találkozón 5-3-ra nyert Hartán és továbbjutott a Magyar Kupa 2. fordulójából a Kiskunfélegyházi HTK augusztus 16-án. A házigazda megyei I. osztályú Harta SE Kovács Zsolt duplájával bő 20 perc után már 2-0-ra vezetett, innen kapaszkodott fel a szünetig 2-2-re a KHTK, majd a második félidőben gyors két gólt lőve 4-2-re megfordította az állást. A mérkőzés utolsó félegyházi gólját Koncz Zsolt játékos-edző szerezte a 74. percben. 5-2-es hátrányban a hartaiaknak csupán csak szépíteniük sikerült a hosszabbításban, nem forgott veszélyben a KHTK továbbjutása.

Részletek
XXXIII. SporTolna Triatlon Utánpótlás Ranglistaverseny

2017. augusztus 17. 11:30

Július 15-én és 16-án rendezték meg hazánk egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező triatlon versenyét, a XXXIII. Fadd-Dombori Triatlon Fesztivált mintegy 1000 igazolt versenyzővel. Kellemesen meleg víz, biztosított kerékpárpálya és gyors futópálya várta a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub versenyzőit a szeszélyes időjárási körülmények között megtartott nemzetközi versenyen, ahol szlovák és cseh sportolók is erősítették a sportbarátságot.

Részletek
Eseménydús nyár a Turul Koppányok életében

2017. augusztus 16. 14:30

Július 30-án, a Dinnyés Gyula által szervezett Dél-Alföldi Régiós Történelmi Íjászverseny sorozat ötödik állomása zajlott Kétegyházán, a Kétegyházi Turul Hiszk vendégszeretetével. A versenyt a patinás Almásy Kastély parkjában rendezték meg, amely ma a Mezőgazdasági Szakközépiskolának és Kollégiumának ad otthont. A Koppányok ezen a fordulón több mint 20 fővel vettek részt – tájékoztatta szerkesztőségünket Kis Mónika.

Részletek
Mezei Zoltánra emlékeztek a vízilabdázók

2017. augusztus 16. 11:00

Nyolcadik alkalommal rendezték meg augusztus elején a Mezei Zoltán Nemzetközi Vízilabda Tornát a Félegyházi Termál Parkfürdőben. A helyi DMTK-KVSE Aquasport Egyesület mellett a németországi SV Augsburg és a mezőtúri Invictus SC 2005-ben és utána született fiataljai szálltak medencébe. Az utánpótlástorna idén is elérte célját, jó hangulatban színvonalas mérkőzéseket játszottak a csapatok, jutott idő a sportbarátságok ápolására, erősítésére. A félegyháziak mindkét találkozójukat megnyerték, amivel az aranyérmet is megszerezték.

Részletek
Nemzetközi asztalitenisz edzőtábor – 13 ország részvételével

2017. augusztus 21. 09:00

A hagyományokhoz híven augusztusban rendezték meg a nemzetközi asztalitenisz edzőtábort a Kész Aréna Városi Sportcsarnokban. Tizenhárom országból több mint 60 európai fiatal érkezett a 2005-2006-os korosztályból. A napi két edzésből összetevődő foglalkozásokat lovas kirándulással színesítették, a tábor versennyel zárult. A legjobban teljesítők az értékelést követően a szűkített központi táborba is eljuthatnak.

Részletek
Gólzuhatag és pontosztozkodás

2017. augusztus 14. 09:00

Gólokban gazdag mérkőzéssel kezdte a megyei III. osztályú bajnokságot a Kiskunfélegyházi Vasutas SK. A fiatal játékosokkal megerősített együttes a Bugac KSE-vel játszott 4-4-es döntetlent hazai pályán, augusztus 13-án. A fordulatos találkozón már a 2. percben előnybe kerültek a félegyháziak, bő félórát követően 3-1-re vezettek. Ezt követően a vendégek nagy erőket mozgósítottak a pontszerzésért, előbb kiegyenlítettek (3-3), majd a vezetést is átvették a 60. percben (3-4). A félegyházi válasz sem késett túl sokat, a 63. percben Kele Martin egalizált. A 4-4-es döntetlen mindkét csapatnak 1-1 pontot eredményezett a bajnoki nyitányon.