Tömörkényen bizonyítottak a jövő sakkozói

2015. június 9. 15:00

Tömörkényen versenyzett a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület Sakk Szakosztálya a közelmúltban. Bács-Kiskun és Csongrád megyei vetélytársaiknál jobban vezényelve hadseregüket, a Retkes Péter, Lantos Pál, Szekeres János, Rácz István és Gulyás Réka alkotta csapat mindenkit maga mögé utasított. De nem csak csapatversenyben diadalmaskodott a félegyházi gárda. Egyéniben Retkes Péter az első, Szekeres János a negyedik, Rácz István az ötödik helyezést érte el.

Törött íjak ellenére is sikeres Koppány szereplés

2015. június 8. 15:35

Június 7-én tartották meg a Szegedi Szittyák a 10. trianoni íjászversenyüket. Az esemény megnyitója nemzeti lelkeket simogató megemlékezéssel kezdődött. Az összegyűlt 100 íjásznak nem csak a célokkal, hanem a rekkenő meleggel is meg kellett küzdeniük. 20 célon 2D, 3D és a trianoni kastély ablakainak belövése, eltalálása alapján derült ki, hogy kik a legjobbak. A Turul Koppány Íjászai kis csoporttal érkeztek. Szeibert Nóra, Keserű Szilvia, Horváth Katica, Szeibert Imre, Kis János, Elekes Lali, Bense László és Dinnyés Gyula.

Horgászverseny általános- és középiskolásoknak

2015. június 8. 15:10

A város általános- és középiskolás diákjainak rendezett horgászversenyt a hét végén a Kiskunság Sporthorgász Egyesület. A versenyre nyolc háromfős csapat nevezett. Az általános iskolások versenyében a Darvas József iskola csapata gyűjtötte a legtöbb halat. Második helyen a Platán iskola, a harmadikon a Dózsa iskola végzett. A középiskolások közül a Kossuth Lajos Szakiskola horgászcsapata bizonyult a legjobbnak, maguk mögé utasítva a Szent Benedek Szakiskola és a Móra Ferenc Gimnázium csapatát. (Fotók: Hajdu Ferenc)

Átvették bronzérmüket

2015. június 8. 09:40

A Kiskunfélegyházi HTK utolsó találkozójának szünetében hazai publikum előtt kapták meg érmeiket és a harmadik helyért járó kupát a megyei II. osztály északi csoportjában bronzérmet szerző KHTK II. tagjai június 6-án. A díjakat Balla László alpolgármester, dr. Ónodi Izabella, a művelődési és szociális bizottság elnöke, valamint Szamosi Endre, sporttanácsnok adta át.

Csodák pedig léteznek

2015. június 6. 20:05

Amire talán a legvérmesebb szurkolók, játékosok és csapatvezetők sem számítottak, harmadszorra is megnyerte a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságot a Kiskunfélegyházi HTK. Az együttesnek erre a záróforduló előtt csupán matematikailag volt esélye, hátránya ugyanis három pont volt a listavezető Híd SC-vel szemben. A félegyháziak teljesítették a kötelezőt, 6-0-ra megverték az utolsó helyezett Hartát, míg a Híd SC némileg váratlanul 4-1-re kikapott Kiskunhalason, amivel a félegyháziak ölébe hullt a bajnoki cím.

Kovács Ágnes, Lenkefy Gergely és Csontos Ottó nyert

2015. június 7. 13:35

Nyárindító, szezonzáró versenyt rendeztek június 6-án szombaton, a kiskunfélegyházi fallabda pályán. Az eseményen ezúttal 28-an indultak el. A nők között Kovács Ágnes győzött, megelőzve Bense- Hidli Arankát és Kürti Mártit. A férfi II. kategóriában Lenkefy Gergely állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, míg a férfi II. csoportot Csontos Ottó nyerte.

Elkészült a csoportbeosztás

2015. június 5. 17:35

Az előzetes tervet tartva három kategóriában mérkőzhetnek meg a résztevők a Bringabarát Squash Kupán június 6-án szombaton a kiskunfélegyházi fallabda pályán. A verseny 9 órától veszi kezdetét. A nők számára egy, míg a férfiaknak két csoportot alakítottak ki.

400 méteren is kvótára hajt

2015. június 5. 15:55

A világ idei 2. legjobb eredményét érte el 400 méteres para síkfutásban Csontos Piroska a svájci Nottwill-ben megrendezett nemzetközi Grand Prix versenyen. „Piró” 1:02:16 másodperces idejével a svájci aranyérem mellett kvalifikálta magát a para világbajnokságra, megfutva a kvótához szükséges szintet. Emellett távolugrásban is rendelkezik a világbajnoksághoz szükséges „A” kategóriával, így várhatóan ebben a két számban indulhat el az októberi dohai vb-n. Eredménye elismeréseként június 5-én Balla László alpolgármester és dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő köszöntötte őt és Németh László klubelnököt a városházán, ahol gratuláltak Piroska teljesítményéhez (Piroska edzője: Kornokovics Györgyi).

Lehet még fényesebb

2015. június 5. 09:20

Kiváló csapatszellem és folyamatos építkezés. Ez jellemezte az elmúlt évek során az NBII délkeleti csoportjában szereplő Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapatát. Az együttes a korábbi szezonokban többször is dobogóra állhatott, ez a 2014/15-ös idényben sem volt másként. A KHTK nagy csatában ezüstérmet szerzett. A csapat vezetőedzője, Miksi István szerint még fényesebb érmet szerezhetnek. Ehhez az együttes magjának egyben tartásához és új igazolásokra lesz szükség.

Mozgalmas évet zárt az FKSC

2015. június 10. 09:00

Szezonzáró sajtótájékoztatót tartott a Félegyházi Kézilabda SC eredményeiről az egyesület vezetősége a Kész Arénában. Eszik Bence klubelnök, Tasnádi Zsolt alelnök és Hatvani Tamás elnökségi tag a férfi és a női csapatok értékelése mellett az utánpótlás helyzetét és összefoglalta. A vezetők kiemelték, közös céljuk a Kiskunfélegyházi HTK-val a kézilabda sportág népszerűsítése. Fontosnak tartják a női szakág fejlesztését és a felnőtt férfi együttes tovább vitelét, ahol többek között a KHTK junior csapatából kiöregedő fiataloknak is játéklehetőséget biztosítanak.