Kerekegyházán hengerelt a KHTK II.

2015. október 17. 18:40

Izgalmas találkozót nyert meg Kerekegyházán a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 10. fordulójában. A középmezőnyhöz tartozó csapatok találkozóját a félegyháziak kezdték jobban, Balog Máté és Lénárt Máté góljaival 12 percet követően magabiztos előnyre tettek szert (0-2). A hazaiak a bekapott gólok ellenére nem adták fel és az 50. percre döntetlenre alakították az állást (2-2). Ekkor újra nyílttá vált az összecsapás, amiből a KHTK II. jött ki jobban. Sánta Dávid és László Viktor mellett Katona Balázs kétszer is bevette a kerekegyházi kaput, a félegyháziak összesen hat gólig jutottak. (2-6)

Részletek
Fél tucat gólt rúgott a Kiskunfélegyházi HTK

2015. október 17. 17:05

A félegyházi Honvéd center pályájának felújítása miatt a soltvadkerti műfüves pályán fogadta az Akasztó csapatát a Kiskunfélegyházi HTK október 17-én. A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság listavezetőjének nem okozott gondot a még nyeretlen és utolsó helyezett Akasztó legyőzése. A félegyháziak 6-0-ás sikert arattak, amivel megerősítették vezető helyüket a tabellán.

Részletek
Hozta a kötelezőt a Kiskunfélegyházi Vasutas

2015. október 17. 17:55

A még nyeretlen és pont nélkül álló Bócsa focistáit látta vendégül a Kiskunfélegyházi Vasutas a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 10. fordulójában. A középmezőnyhöz tartozó félegyháziak esélyeshez méltóan győzelemre játszottak. A 7. percben Kürtösi Szabolcs góljával a vezetést is megszerezték (1-0). Ezt követően viszonylag gyorsan egyenlített a vendégcsapat, de a 40. percben újfent előnybe került a Vasutas Makai Zoltán találatával (2-1). A 72. percben végleg eldőlt a mérkőzést, ekkor Makai Zoltán már a második gólját jegyezte. A vendégek erejéből az utolsó előtti percben már csak a szépítésre futotta. (3-2)

Részletek
Tartalékosan veszítettek rangadót

2015. október 21. 15:20

Erdélyi Szabolcs távollétében dupla fordulót játszott a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola a férfi NBI. keleti csoportjában. A bajnokságban remeklő félegyháziak október 17-én a Gödöllői Egyetem AC csapatát fogadták, akiket 13-5-re múltak felül. Korponai Zoltán és Pengő Gábor nem veszített mérkőzést és Medjugorac Marko is három sikert ért el. Ezt követően október 18-án az őszi szezon ragadója várt az együttesre. A DVTK- Volán otthonában 11-7-re a hazaiak győztek. A félegyháziak szoros mérkőzéseket játszva maradtak alul. A tabellát a találkozót megnyerő miskolciak vezetik a félegyháziak előtt.

Részletek
Kovács Ágnes és Kovács Viktor nyerte a selejtezőt

2015. október 18. 14:00

Kiskunfélegyházán folytatódott a VI. Országos Szabadidős Squash Bajnokság selejtezője. Az október 17-én megtartott fordulóban négy nő és tíz férfi alkotta a mezőnyt. A nőknél Kovács Ágnes nyerte a versenyt, megelőzve Gyetvai Gabriellát és Bali Cintiát. A férfiaknál Kovács Viktor állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Mögötte Füzesi József és Lenkefy Gergely végzett. Az országos selejtezők legjobbjai április elején a budapesti fináléban ragadnak ütőt.

Részletek
Szoros mérkőzés junior kosárban

2015. október 16. 15:30

A Nagykőrösi Sólymok otthonában léptek pályára október 14-én a Félegyházi Térségi Sportiskola junior korú kosarasai a regionális bajnokság 1. fordulójában. A mérkőzés izgalmas játékot hozott. Félidőben 6 ponttal a nagykőrösiek vezettek, de a félegyháziak nem adták fel és végig szorosan tartották az eredményt. A csapatból az utolsó 3 percben Bondor Ádám és Székely István is kipontozódott, ami végzetesnek bizonyult. Nádasdi József tanítványai kicsit fegyelmezettebb játékkal akár a győzelmet is megszerezhették volna.

Részletek
Szenior úszóverseny Szarvason

2015. október 15. 18:30

Október 10-én, szombaton rendezték meg Szarvason a VII. Nemzetközi Szenior Úszóversenyt. A kiskunfélegyházi csapat két ezüst és hat bronz éremmel térhetett haza.

Részletek
Szimultán sakkverseny Kemény Csabával

2015. október 16. 11:00

Izgalmas szimultán sakkversenyt vívtak a gyerekek október 15-én Kemény Csabával, a Kiskunfélegyházi HTK NBII-es sakkcsapatának első táblás játékosával a József Attila Általános Iskolában. A versenyre a Dózsa, a Batthyány és a Platán iskolából is érkeztek tanulók, valamint egy óvodás is szerencsét próbált. Kemény Csaba egyszerre 29 asztalnál játszott, a partikat egy kivételével megnyerte. A legjobb eredményt a fiatalok közül Hideg István Benjámin érte el, aki döntetlent játszott.

Részletek
Diákok százai a mezei futóversenyen

2015. október 16. 16:00

Közel 300 gyermek rótta a köröket a vásártéren megrendezett mezei futóversenyen. A Magyar Diáksport Szövetség félegyházi megmérettetésén valamennyi félegyházi iskola képviseltette magát, de érkeztek csapatok a vonzáskörzetből is. Az október 20-án Kecskeméten megrendezésre kerülő megyei döntőben a két legjobb csapat, valamint az egyéni verseny első három helyezettje képviseli Félegyházát, illetve vonzáskörzetét.

Részletek
Szegeden jártak a Koppányok

2015. október 13. 12:00

Október 11-én Szegeden mérték össze tudásukat a Turul Koppány Íjászai HE tagjai a Szegedi Sztáttyák őszi versenyén. A kedvezőtlen időjárás ellenére egy jó hangulatú verseny alakult ki. A fordulóban Csáki Laura gyerek lány kategóriában első, Keserű Szilvia felnőtt nő kategóriában első, Bense László vadászreflex felnőtt kategóriában második, Szeibert Imre második, Kiss János pedig a nyolcadik helyet szerezte meg.